Bakan Avcı: Türkiye’de Artık Kimse Kimseye Karışmıyor

Bakan Avcı: Türkiye’de Artık Kimse Kimseye Karışmıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, katıldığı bir programda ‘okullarda mescit açılmasıyla birlikte ayrımcılık yapılıp yapılmayacağı’ yönündeki soruya, “Türkiye’de artık her şey değişti. Kimse kimseye karışmıyor.” cevabını verdi.

Bakan Nabi Avcı, Seyrantepe Belediyesi Gençlik Merkezi’nin organize ettiği ‘liderlik akademisi’ programının kapanış törenine katıldı.

Tören sonrası Suzan Sezen isimli vatandaş, Bakan Avcı’ya, “İlköğretim ve liselerde mescit açılması için imzalar toplanıyor. Böyle bir durumda namaz kılan ve kılmayan arasında ayrımcılık söz konusu olmaz mı?“ diye sordu. Avcı da, “Türkiye’de artık her şey değişti. Kimse kimseye karışmıyor. Şunu bilelim ki; ne yapana yapma diyeceksin, ne de yapmayana yap. En doğrusu budur. Endişenizi anlıyorum. Lakin korkmayın Türkiye artık bu olayları atladık. Kimse kimsenin eylemlerinden korkmayacak kadar birbirini tanımaya başladı. Zaman zaman sıkıntılar olabilir. Bunların olmaması için birbirimizi uyaralım ama korkmayalım. Türkiye olarak biz bu tür problemleri aştık.“ cevabını verdi.

Bakan Avcı, törende yaptığı konuşmada ise, örnek lider olarak Bosna Hersekli lider Aliya İzzetbegoviç’in ismini vererek, “İzzetbegoviç tam bir lider örneğidir.” dedi.

‘LİDER OLMAK KOLAY, LİDERİN ARKASINDA DURAN ADAM OLMAK ZORDUR’

Bakan Avcı sözlerine şöyle devam etti: “Öteden beri çok önemli bir kavram olan liderlik hakkında ciddi çekincelerim var. Şimdi liderlik ile ilgili bu kadar güzel şeylerin ve olumlu sözlerin konuşulduğu bu ortamda birilerinde bir dakika bu işi öte tarafı demesi gerekir. Liderlik çok iyi bir şey değildir. Ne demek istediğimi Doğu’dan ve Batı’dan iki örnekle açmaya çalışayım. İstanbul Aksaray’da 19 yüzyıl başlarında geçen bir olay. Zannediyorum Ayaş’daki tekkenin şeyhi vefat etmiş. Ayaş’daki ihvan toplanmışlar bize bir şey lazım. Aksaray’daki tekkeden bir şey isteyelim. Mektubu okuyunca Aksaray tekkesindeki efendi, yanındaki halifesine dönüyor ve diyor ki, ‘Evladım, iyi ki bizden şehy istiyorlar. Eğer mürit isteselerdi ya senin gitmen gerekirdi, ya da benim’ Bu kısa hikayeler ile anlatmak istediğim şudur; lider olmak kolaydır da liderin arkasında duran adam olmak zordur.

Kadıköy’de sürücü, bariyerlere çarpıp devrilen otomobilden yara almadan kurtuldu
Aydın’da doğalgazdaki fahiş fiyatın sebebi tüketiciymiş
Çamaşır asarken 5’inci kattan düştü

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bakan Avcı: Türkiye’de Artık Kimse Kimseye Karışmıyor

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz