Çanıllı’da Kitap Okuma Seferberliği

Çanıllı’da Kitap Okuma Seferberliği
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara’nın Ayaş ilçesi Çanıllı beldesi ortaokulu öğrencileri ve aile bireyleri arasında ‘Çanıllı Okuyor’ yarışması düzenlendi.

Kitap okuma yarışmasına, öğretmen, öğrenci ve öğrenci velileri katıldı. Kitap okumanın farkındalık oluşturması üzerinde durulan projede okumanın ve öğrenmenin önemi vurgulandı. Çanıllı Ortaokulu Okulu Müdürü Ramazan Demirel, “Yarışmadaki amacımız öğrencilere ve velilere kitap sevgisini aşılamak, okumayı sevdirmek. Kitap okuma aynı zamanda stresi azaltır, zihni açar ve insana önemli faydalar sağlıyor. Biz de bu düşünce ile böyle bir yarışma düzenledik” dedi.

Ramazan Demirel, “Amacımız öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz velilerimiz arasında yardımlaşma, tasarruf ve işbirliğini geliştirmenin yanı sıra, öğrenci velilerinin ilgi ve isteklerine uygun kitap okumalarına imkan sağlamak. Yapmış olduğumuz iş ne olursa olsun, önemli olan o işte en iyi olmak ve en başarılı olmaktır. Bir anne ve babanın, bir öğretmenin yapacağı en isabetli hamle, çocuğun eline kitap tutuşturmaktır. Kitaplar, çocukları kötü alışkanlıklardan korur. Hiçbir tedbir, hiçbir baskı, kitapların çocukları kötü alışkanlıklardan koruduğu kadar koruyamaz. Anne ve baba olarak çocuklara her şeyi anlatamayız ama kitaplar her şeyi anlatır.” diye konuştu.

Öğrenci ve veliler belirlenen kitaplardan sınava tabi tutuldu. Yarışmada dereceye giren katılımcılara tablet bilgisayar, yarım altın, çeyrek altın ve çeşitli hediye ve hediye çekleri verildi.

Ankara’da polisin “dur” ihtarına uymayan sürücü kaza yaptı: 3 yaralı
Aydın’da doğalgazdaki fahiş fiyatın sebebi tüketiciymiş
Tekirdağ’da hamsi tezgahları süslüyor

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Çanıllı’da Kitap Okuma Seferberliği

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz