Domates, Güdüllü Çiftçileri Sevindirdi

Domates, Güdüllü Çiftçileri Sevindirdi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara’nın Güdül ilçesi Çağa beldesi çiftçileri, yüzde 75 hibe desteği ile kurulan seralarda domates üretmeye başladı. Ankara İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile İl Özel İdaresi’nin ortaklaşa yürüttüğü proje sayesinde kurulan seralar çiftçinin yüzünü güldürdü.

Çiftçilerden Osman Sayan ve Yaşar Doğan, seralara Mart ayında dikilen fidelerden ürün almaya başladıklarını söyledi. Köylerinde görevli ziraat mühendisi Bihter Metin’in kendilerine büyük katkı sağladığını belirten çiftçiler, önceden klasik yer domatesi tarımıyla uğraştıklarını, kurulan seralar sayesinde daha fazla gelir elde ettiklerini kaydetti.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhsin Temel, Ankara’da çiftçilere örnek olacak projeler gerçekleştirerek piyasanın ihtiyaç duyduğu dönemde, birim alandan daha kaliteli ve daha fazla ürün elde etmenin yollarını aradıklarını kaydetti. Temel, “Ankara, taşıdığı farklı iklim özellikleri ve coğrafi yapısıyla çok çeşitli tarım ürünlerinin yetiştirildiği önemli bir tarım şehri. İl müdürlüğü olarak da ilimizin bu özelliğini en iyi şekilde değerlendirerek var olan tarımsal potansiyelimize ivme kazandırmayı hedefliyoruz. Çağa beldesi Ankara için önemli ve meşhur olan Türk Patent Enstitüsü’nce onaylanmış Ayaş domatesinin üretiminde önemli bir merkez. Ankara’da ürün çeşitliliğin artırılmasının yanı sıra Ankara ile özdeşleşmiş ürünlerin üretimi için de çalışmalar yürütüyoruz. Bu seralar da bu çalışmaların bir örneği. Çağa beldesi çiftçilerimize üretime sundukları katkılardan ve bu başarılı çalışmadan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Ankara’nın son yıllarda gelişme gösteren faaliyetlerinden birinin seracılık olduğunu vurgulayan Temel, elde edilen güzel sonuçları gördükçe mutluluk duyduklarını sözlerine ekledi.

Ankara’da polisin “dur” ihtarına uymayan sürücü kaza yaptı: 3 yaralı
Aydın’da doğalgazdaki fahiş fiyatın sebebi tüketiciymiş
Şişli Belediyesi’nde staj gören genç kız, belediye binasının çatısından düşerek hayatını kaybetti

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Domates, Güdüllü Çiftçileri Sevindirdi

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz