Gemiciler Ortaokulu’ndan Ankara Gezisi

Gemiciler Ortaokulu'ndan Ankara Gezisi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Zonguldak’ın Çaycuma İlçesinde bulunan Gemiciler Ortaokulu öğretmenleri Sercan İnam ve Cüneyt Ayaş rehberliğinde Ankara’ya bir gezi düzenledi.

Çaycuma İlçesinde, Gemiciler Ortaokulu Öğretmenleri tarafından gezi düzenledi. Sabahın erken saatlerinde başlayan gezi Devrek’te kahvaltı yapılmasıyla başladı. Gezinin ilk durağı Ankara’daki “Hava Kuvvetleri Müzesi” oldu. Öğrencilerin burada birçok uçağı ilk kez yakından görme fırsatı oldu. İkinci olarak görülen yer 2. TBMM binası oldu. Cumhuriyet’in ilk yıllarında önemli kararların alındığı bu tarihi mecliste tarihi belgeler, milletvekillerin toplandığı salon ve Mustafa Kemal’in çalışma odası gezildi. Bu tarihi havanın teneffüs edilmesinden hemen sonra Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kabri Anıtkabir ziyaret edildi. Öğretmenler Anıtkabir hakkında öğrencilere gereken bilgileri aktardı. Anıtkabirdeki heykel, kabartma ya da süslemelerin her birinin tarihi ya da kültürel olayları durumları simgelediği özellikle vurgulandı. Anıtkabir Müzesi’nde öğrenciler Gazi Mustafa Kemal’e gelen hediyeleri ve onun kişisel eşyalarını gördüler. En çok dikkatlerini çeken Büyük önder Mustafa Kemal’in kütüphanesi oldu ve kitap okumanın giderek azaldığı günümüzde, Mustafa Kemal’in o zorlu dönemde binlerce kitap okuduğunu bizzat gördüler.

Günün yarısı tarihi geziye diğer yarısı da öğrencileri eğlendirme amaçlı geziye ayrıldığı için öğle yemeğinden sonra öğrenciler önce “Hayvanat bahçesi”, sonra “Sincan Harikalar Diyarı” gezi parkına götürüldü. Öğrenciler daha önce hiç görmedikleri hayvanları canlı olarak gördü ve Harikalar Diyarında su bisikletlerine binerek ve masal kahramanların heykellerini görerek eğlendiler.

Gezide öğrencilere rehberlik eden İngilizce öğretmeni Sercan İnam, “Öğrencilerimizin derslerde ve kitaplardan öğrendiği bilgilerin kalıcı olması ve bu ülkenin hangi şartlarda kimlerin mücadelesi sonucu kurulduğunu bizzat tarihi mekanları görerek öğrenmelerinin daha kalıcı olacağını düşündük. Okullar sadece ders, sınav ve akademik başarılarının ölçüldüğü bir yer değildir. Bunların yanında yeni nesillere kültürel ve ahlaki değerleri vermek, tarihi bilmenin önemini kazandırmak ve bilginin değerini yaşayarak ve yaşatarak öğretmek en önemli amacımız olmalıdır. Tarihini bilmeyen toplumların başına neler gelebileceğini söyleyen ve birçok tavsiyede bulunan önderimizi sadece sözel anlatımlarla değil öğrencilerimize o tarihi yaşamasını bu tür gezilerle sağlayabiliriz” dedi.

Gemiciler Ortaokulu'ndan Ankara Gezisi

Ormanlı’da dere ıslah çalışmalarında sona gelindi
Adana’da göçer arıcılara konteyner verildi
Tokat’ta vahşi yaşam fotokapana yansıdı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Gemiciler Ortaokulu’ndan Ankara Gezisi

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz