Memurlar Vakfı Üyeleri, Bosna’ya Gezi Düzenledi

Memurlar Vakfı Üyeleri, Bosna’ya Gezi Düzenledi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Memurlar Vakfı Sincan Şubesi Yöneticiler Kulübü, sosyal ve kültürel etkinlikler kapsamında Bosna Hersek’e gezi düzenledi.

Blagaj şehirlerini kapsayan geziye, Sincan Kaymakamı Ufuk Seçilmiş, Ayaş Kaymakamı Hasan Balcı, çok sayıda daire başkanı ve müdürler ile Memurlar Vakfı Sincan Şubesi Başkanı Erdoğan Avcu katıldı. Avrupa’nın göbeğinde en amansız saldırılarla tarihten silinmeye çalışılan, ülkesini savunan şehitlerin ve vasiyetinde beni silah arkadaşlarımın yanına defnedin diyen Bilge Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç’in mezarı’nı ziyaret ettiklerini belirten Sincan Kaymakamı Ufuk Seçilmiş, “Bosna’da şehirlerin her yerinde karşımıza çıkan şehitlikler, beyaz mermerden yapılan mezar taşları, insanların simalarına yansıyan keder, hepsi bizlere derin bir hüznü ve Avrupa’nın ortasında terk edilmiş bir İslam coğrafyasının yalnızlığını hissettirdi.” dedi.

Geziye katılan Memurlar Vakfı Sincan Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Avcu, 1363’te Horasan’dan gelip Blagaj Şehrine yerleşen Alperenler Dergahı, tarihe tanıklık eden Mostar Köprüsü, Sadrazamlar şehri olarak bilinen 300 yıllık İbrahim Paşa Medresesi, Fatih Sultan Mehmet’in otağını kurduğu ve Ahitname’yi yazdırdığı Konaçi Köyü, Gazi Hüsrev Bey’in yaptırdığı Camii ve o günden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi ve savaş zamanında kazılan ve savaşın kaderini değiştiren 800 metrelik tünelin gezilmeye ve görülmeye değer olduğunu söyledi.

Bosna’da eğitim veren Burç üniversitesini ziyaret eden katılımcılar dinledikleri Fatih Sultan Mehmet Korosunun oldukça etkileyici olduğunu belirttiler.

Ankara’da polisin “dur” ihtarına uymayan sürücü kaza yaptı: 3 yaralı
Adana’da göçer arıcılara konteyner verildi
Denizli’de eski belediye başkanları harekete geçti

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Memurlar Vakfı Üyeleri, Bosna’ya Gezi Düzenledi

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz