Sakin Gökmen: Abb’nin Dağıttığı Tohumlarda Çiftçi Verim Alamadı

Sakin Gökmen: ABB'nin dağıttığı tohumlarda çiftçi verim alamadı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Ayaş İlçe Başkanı Sakin Gökmen, Ankara Masası Haber Müdürü Ersin Küçükbarak’ın misafiri oldu.

Ayaş’ın genel ekonomik gidişatından bahseden Gökmen, ilçede bir işsizlik meselesinin olmadığını, esnafın ve çiftçinin gidişatlarından memnun olduğunu söyledi.

Gökmen, dünyada yaşanan ekonomik krizin Türkiye’de de tesirinin gösterdiğini belirterek, verilen desteklerle bu vaziyetin aşılmaya çalışıldığına vurgu yaptı.

Gökmen “Ayaş’ta bir tane dahi yurttaşımız aldığı krediler sonucunda ne hacize, ne de takibe düşmüştür. Ayaş’ta bir ekonomik kasvet yok. Ayaş’a son bir senede 57 sıfır traktör girdi. Bunun Türk lirası olarak kıymeti 97 milyon liradır.” dedi.

Gökmen, Ankara Megakent Belediyesinin ABB çiftçiye destek olarak dağıttığı nohut tohumlarını tenkit etirken şunları söyledi:

“Nohut vermişler genelde nohut tohumlarından şikayet var. İncelenmeden alındığı, alımı işin ehli yapmadığı için, ürün alamamış çiftçi. Tarlasını boşa heba etmiş, 1 sene boştan yere dolu durmuş”

Tohum dağıtımına ait ise dikkat toplayan bir iddiayı dile getiren Gökmen “Daha Öncekinden megakentin listeleri  Melih Bey, Mustafa bey yarıyılında, ilçe tarım müdürlükleri, tarım orman müdürlükleri ve ziraat odaları tarafından yapılırdı. Şuanda ilçe başkanlıklarında yapılıyor. İlçe başkanının istediği şahıslara istisna tanınıyor. Nihayetinde bir taraf modu var, politikanın makûs bir yanı da bu.” diye konuştu.

Gökmen, gidişattan Mansur Yavaş’ın haberi olmayabileceğinin de altını çizdi.

ABB’ye tenkitlerini sürdüren Gökmen, Ayaş’a hiçbir hizmet getirilmediğini aktararak “Megakentte şöyle misal vereyim, bizim bir grup yolumuz vardı Allah razı olsun yapıverdi 3.5 senenin sonunda. Bayram Semti ve Yağmur Dede Semti’ne kadar olan yol. Bu yol 2009 senesinde Melih Bey tarafından 7 günde yapılmış bir yoldu. 7 günde Ankara takımı indi Ayaş’a 7 günde grup yolunu yaptı. Ondan sonra köylerin içi semtlerin içi Tekke-Gökler arası, Ayaş-Tekke arası bunların hepsi grup yolları. Şunu görüyoruz o yarıyıl bizim için ehemmiyetsiz mevzularmış. Melih Bey nasıl olsa yapacak modunda görüyorduk. Şuanda bir kamyon geliyor, asfalt atacaklar tam CHP’liler: ‘Asfalta başladık’ bir sosyal medya algısı. Bunlar zati yapılacak hadiseler gündem yapılacaklar hadiseler değil. Bu yol megakentin ikame alanındaysa megakent yapacak. Nasıl karayolları iktidarımız her yolu yapıyorsa her raylı sistemi, her havaalanını, gereksinimse yapıyorsa sizde yapacaksınız bunu başka bir deyişle nihayetinde halkın parasıyla yapılıyor bu. Bayram Semti-Yağmur Dede Semti arasını daha yeni tamamladılar 3.5 yıldır. Bir düşünün hizmet odaklı politikayı! Başka da Ayaş’ta bir şey yaptıklarını görmedim.” dedi. 

Mansur Yavaş’ın sosyal medyada likeni yaptığını öne süren Gökmen “Sosyal medyada büyük işler yapıyor ama sahada bir şey yok. Sahada ne kendilerini, ne Cumhuriyet Millet Partili vekilleri ne de İyi Parti’nin vekillerini gördük” biçiminde konuştu.

AK Parti Ayaş İlçe Başkanı Sakin Gökmen, önümüzdeki süreçte ilçeye yapılması tasarlanan projeleri şöyle sıraladı;20 milyon bedelinde kesimhane, kapalı spor salonu, adliye, kapalı pazar alanı

Gökmen, ilçedeki rey oranlarında ise bir düşüş olmadığını, yüzde 58’in üzerinde bir rey alacaklarını iddia etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sakin Gökmen: Abb’nin Dağıttığı Tohumlarda Çiftçi Verim Alamadı

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz