Ayaş Tüneli Için Işık Göründü

Ayaş Tüneli için ışık göründü
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Beypazarı Belediye Başkanı M. Cengiz Özalp, ilçenin ulaşım ve turizminde önemli yeri olan demiryolu ağının Ankara-Beypazarı bağlantısı için TCDD’nin yeni proje hazırlayıp, uygulamaya koyduğunu belirtti. Beypazarı’nda bir istasyon bulunacağını bildiren Başkan Özalp, çevre yolu projesi ile birlikte ilçe turizminin canlılık kazanacağını söyledi.
**YENİ PROJE BAŞLATILDI**
Bir türlü bitmeyen Ankara Sincan-Arifiye Tren yolu ve 10 kilometrelik Ayaş Tüneli’nin etüd çalışmaları 1943 yılında başladı. 1976 yılında ilk harcı konan Ankara-İstanbul arasındaki Arifiye Sincan Demiryolu projesi için Ulaştırma ve Denizcilik Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından yeni bir proje başlatıldı.
Geçen süre içerisinde 22 hükümet ve 29 ulaştırma bakanı değişirken, çalışmalarda 700 milyar TL harcandığı belirtildi. Sincan-Çayırhan-İstanbul Demiryolu Projesi Ankara-Kocaeli kesiminin yapılması planlanan çalışmalar kapsamında söz konusu proje için çevresel etki değerlendirilmesi (ÇED) süreci başladı.
Beypazarı Belediye Başkanı M. Cengiz Özalp, ilçenin özellikle ulaşım ve turizminde çok önemli bir yeri olan demiryolu ağının Ankara-Beypazarı bağlantısı için TCDD’nin yeni proje hazırlayıp uygulamaya koyduğunu bildirirken şöyle dedi:
“Böylelikle yıllardır klaşık 30 senedir sürüncemede kalan Beypazarı-İstanbul Demiryolu nihayet gerçek olacak. Daha kısa ve güvenli bir şekilde insanlarımız Ankara-İstanbul arasında bu demiryolunda ulaşımı sağlayacaklar. Beypazarı’nda bir istasyon bulunacak, ilçe turizmine, ekonomik ve sosyal açıdan elbette büyük bir katkısı olacak. Çevre yolu prnojesi de ulaşımda büyük bir rahatlık sağlayacak.” (DHA)
[güncel haberler](https://www.mynet.com/guncel-haberler)

SGK’dan ilaç raporu süreleri ile ilgili açıklama geldi!
Rusya füzelerle saldırdı! İki Avrupa ülkesi karanlığa gömüldü
Telefonlara gelen bu mesaja dikkat! Yeni oyunları deşifre oldu

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ayaş Tüneli Için Işık Göründü

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz