Çamlıdere’nin 3 Aydır Süren Su Sorunu

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çamlıdere’nin Beyler Semti’nde yaşayan yurttaşlar 3 aydır su kesintisi problemi yaşıyor. Sualin ilçede misyonlu olan ASKİ personelinden kaynaklandığını belirten Belediye Başkanı Hazım Caner Can, “Böyle bir koordinasyonsuzluk olmaz” diyerek tepki gösterdi.

Çamlıdere’nin Beyler Semti’nde yaşanan su kesintisi ilçe uysallarını mağdur etti, Belediye Başkanı Hazım Caner Can, kendileriyle bağlantıyı kesen ilçedeki ASKİ vazifelisine sert tepki gösterdi. Su meselesinin koordinasyonsuzluktan kaynaklandığını belirten Başkan Can, “Mansur Bey idareye gelince bizimle olan diyaloglarını kestiler. Bu koordinasyonsuzluk da yurttaşın susuz kalmasına neden oldu” iddiasında bulundu.

Susuzluktan kaymakamlık lojmanının da etkilendiğini ve ilçe kaymakamının resmi yazı yazdığını anlatan Can, şunları kaydoldu:

“ŞİMDİ BİZİ MUHATAP ALMIYORLAR”

“Çamlıdere’nin merkezinde yer alan Beyler Semti’nde 3-4 aydır su kasveti var. Millet eğitim merkezi, emniyet lojmanları, kaymakamlık lojmanı bu semtte. Senelerdir akan su artık 24 saat akmıyor, bir saat geliyor ondan sonra yeniden akmıyor. Bin birey susuzluk sürüklüyor. Mansur Yavaş yarıyılından evvel Megakent idaresiyle ilişkilerimiz çok iyiydi, ASKİ vazifelisiyle devamlı iletişim halindeydim, şimdi bizi muhatap almıyorlar. Suyla alakalı bir kasvet olduğunda hemen Çamlıdere Belediyesi olarak malzemeleri dolaysız alıyorduk, suların akmasını sağlıyorduk. Her gün vazifeliyi arıyordum ‘Ambarlarımız dolu mu, bozuk olan noktanın tamiratı yapıldı mı’ soruyordum. Ben buraya bir tane kendim hidrofor yaptırmıştım. Yüksek katlara su çıkmadığı için su basıyordu. Bu arızalanmış, yapıldı yapılacak derken yenisini almaya karar vermişler ama üç aydır yenisi gelecek diye bekleniyor.”

BEN MEGAKENT’İN MİSYONUNU DE YAPMAYA HAZIRIM AMA PARTİCİLİK YAPMASINLAR”

Hidrofor çok pahalı olan bir şey de değil. Misyonlu bize gelse, otursak konuşsak ben kendi cebimden alırım, insanları susuz vazgeçmem. Megakent’in hem ASKİ hem Fen İşleri mesulleri Çamlıdere Belediye Başkanı ile toplanmadığı için meseleler yaşanıyor. Karşılıklı konuşup çözüm yolları aranmazsa çözüm bulunmaz. Ambarda su bitiyor misyonluların haberleri yok. Bu işi yapan birey gerekirse 24 saat yatmayacak, hangi ambarda su var hangisinde yok bakacak. Semtin birinin ambarından su taşıyor öbür semtte su yok, bu takip edilmez mi. Misyonlular politik davranıyor. Bu işin partisi olmaz. Ben Megakent’in misyonunu de yapmaya hazırım ama particilik yapmasınlar.

“YURTTAŞ ‘BEN ÜYEYİM SU PARAMI ÖDÜYORUM BENİM NİÇİN SUYUM AKMIYOR’ DİYOR”

“Kaymakam Bey’in de artık canına yetti. Bir aydır su mevzusunu bana söylüyor, ben de idare değiştikten sonra koordinasyonsuzluk yaşanmaya başladığını ilettim. Kaymakam’ımız ASKİ Genel Müdürü ve Genel Müdür Destekçisi ile görüşmüş. Pazartesi itibariyle de ‘susuzluk sürüklemekteyiz. Salgın hastalık olmasından korkuyoruz’ diye resmi yazı da yazmış. Yurttaş ‘Ben üyeyim su paramı ödüyorum benim niçin suyum akmıyor’ diyor. İnsanlar susuz kalmış, ASKİ’nin Çamlıdere mesulü izne çıkıyor, yerine Kızılcahamam’daki misyonlu vekalet ediyor. Böyle bir koordinasyonsuzluk olmaz, böyle olursa bu çeşmeden su akmaz. Burada Mansur Bey’in kabahati yok. Misyonlular misyonunu yapmadığı, kasveti iletmediği için insanlar çile sürüklüyor. Megakent ilçe ayrımı olmamalı bir an evvel ilçemizin bu meseleyi çözülmeli.”

KAYNAK: Hürriyet

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Çamlıdere’nin 3 Aydır Süren Su Sorunu

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz