Mustafa Çiçekçi: Mevcut Belediye Bir Su Oluğunu Yapamıyor

Mustafa Çiçekçi: Mevcut belediye bir su oluğunu yapamıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Çamlıdere İlçe Başkanı Mustafa Çiçekçi, Ankara Masası Haber Müdürü Ersin Küçükbarak’ın misafiri oldu.

İlçenin ekonomik gidişatıyla alakalı açıklamalarda bulunan Çiçekçi, ülkede yaşanan krizin ilçeyi etkilediğini söyledi.

Çiçekçi, esnafın kan ağladığını belirtirken, hayat pahalılığının ve mazot maliyetlerindeki çoğalışın ticareti durma noktasına getirdiğini ifade etti.

Bölgede işsiz rakamının da yüksek olduğuna vurgu yapan Mustafa Çiçekçi “Ankara’daki popülasyonumuz 200 binin üzerinde, ilçede popülasyonu 8 bin ortamında. Bana takribî bin 800 ortamında cv geldi. İşsizliğin az olduğunu düşünüyorduk ama iş yok. Mevcut belediye başkanının yaptığı teşebbüsler sebebiyle de işsizlik arkasıydı” diye konuştu.

Çiçekçi, Çamlıdere ulusunda bir ümitsizlik olduğuna vurguladı.

İşsizlik ve ekonomik krizin sosyal takviyelere olan arzı çoğaldırdığının altını çizen Çiçekçi “Destek arzında bulunanları biz büyükşehire iletiyoruz. Onlarda destek etmeye çalışıyor. Ancak bizim ilçemizde partiye göre destek yapıyorlar. Açsan CHP’liysen destek alamıyorsun. AK Partilisin ama takviyeye lüzumun yok yeniden de destek alıyorsun. Partiye göre destek veriyorlar.” dedi.

Mustafa Çiçek, CHP’nin Çamlıdere’deki rey oranına ait ise dikkat toplayan ifadeler kullandı.  2004 senesine kadar Çamlıdere’nin CHP’nin kalesi olduğunu belirten Çiçekçi, bu tarihten sonra bir kırılma yaşandığını aktardı. 

Çiçekçi, kırılmada yarıyılının parti idareyicilerinin kabahati olduğunun altını çizerken “Gitmemişiz, dolaşmamışız, köylüleri dinlememişiz.
 Reylerimizde düşüşmüş” biçiminde konuştu.

Ancak Ankara Megakent Belediyesini kazanmalarıyla gidişatın değiştiğini vurgulayan Mustafa Çiçekçi “Bizleri kabul etmeyen köylerin kapıları bize açıldı. Mansur Yavaş’la beraber rey oranlarımız da yüzde 23’lere çıktı” ifadelerini kullandı.

CHP olarak sahada olduklarını, köy köy dolaştıklarını söyleyen Çiçekçi, parti olarak reylerinin yüzde 30-40 ortamına çıktığını, altılı masa olarak ise belediyeyi kazanacaklarını öne sürdü. 

Çiçekçi, Ak Parti’nin Çamlıdere’de daha öncekisi kadar güçlü olmadığını, büyük bir dargınlık olduğunu bildirdi.

Çamlıdere, Ankara’nın en geri kalmış ilçesi olduğunu vurgulayan Mustafa Çiçekçi, Mansur Yavaş’ın göreve gelmesiyle ilçeye lüzumlu yatırımları yapmaya çalıştığını aktardı. ”
60 yıldır su gitmeyen köyümüze sondaj vurduruldu. Köylerin lüzumlarını gidermek için çok çalışıldı” ifadelerini kullanan Çiçekçi ”
Hiçbir şehir başkanı, belediye başkanı Çamlıdere’yi bu kadar dolaşmamıştı.” dedi.

Çiçekçi, mevcut ilçe belediye idaresinin ise hiçbir yatırım yapmadığını belirterek, canlı yayında bir muhtarın su oluğu arzı üzerine belediyeden gelen yazıyı okudu.

Çiçekçi, yazıda Çamlıdere Belediyesinin su oluğunu parasal koşullar sebebiyle yapamayacağını bildirdiğini aktardı.

CHP olarak Çamlıdere’de iktidara gelmeleri halinde yapacakları faaliyetleri de paylaşan Çiçekçi “Çamlıdere’yi turizmin merkezi yapacağız. Çamlıdere’ye istihdam alanı oluşturacağız. Çamlıdere’ye can vereceğiz. Biz tek adam idaresine son vereceğiz.” biçiminde konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Mustafa Çiçekçi: Mevcut Belediye Bir Su Oluğunu Yapamıyor

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz