Ankara’da Işlenen Çekiçli Cinayetin Davası Görüldü

Ankara'da işlenen çekiçli cinayetin davası görüldü
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara’da kahvehane işletmecisi Hasan Hüseyin Akkuş’un çekiçle öldürülmesine ilişkin davanın görülmesine devam edildi.

Ankara 33. Ağır Ceza Mahkemesindeki mahkemeye, tutuklu sanık Volkan Aydın ile azmettirici olduğu iddia edilen, maktul Hasan Hüseyin Akkuş’un ortağı tutuksuz sanık Örsan Ceyhun Aslan ve taraf avukatları katıldı.

Mahkeme Başkanı Hasan Şatır, dava dosyasına gelen evrakı okuduktan sonra tanık dinleneceğini bildirdi.

Tanık M.K, maktul ve sanıkların semtten arkadaşları olduğunu, vakanın yaşandığı kahvehaneye sürekli gittiğini anlattı.

Maktul ile sanık Volkan Aydın’ın daha evvelden de kavga ettiklerine tanık olduğunu ifade eden M.K, hadiseden 2 gşan evvel Aydın’ın kavga esnasında cebinden silahı çıkardığını, ateş etmediğini fakat maktule tekme atarak yaraladığını ifade etti.

Tanık S.G. de semtte market işlettiğini, sanık Volkan’ın kalacak yeri olmadığı yarıyılda kendisine ait olan taşıtta kaldığını, cinayetten sonra da dükkanına gelip içki içtiğini ancak vakaya ilişkin ayrıntı vermediğini ileri sürdü.

Diğer tanıkların beyanının ardından söz alan müşteki avukatları da tutuksuz sanık Aslan’ın tutuklu yargılanmasını arz etti.

Sanık Aydın’ın avukatı da müvekkilinin vakayı haksız tahrik altında gerçekleştirdiğini, maktulün müvekkiline küfür ettiğini öne sürerek, mahkemenin kararında bu hususları dikkate almasını arz etti.

Söz alan sanık Aydın da cinayeti işlediği kahvehaneye 5 aydır gittiğini, maktul ve ortağından da hazzetmediğini belirterek, “14 sene cezaevinde yattım çıktım. Ben kimsenin uşağı değilim. Bana küfür etti. Ben de sadece çekiçle çenesini kırmak istedim. Öldürme kastım yoktu.” diye konuştu.

Cumhuriyet savcısının görüşünün ardından ara kararını açıklayan mahkeme, tutuklu sanık Aydın’ın mevcut halinin devamına hükmederek, mahkemeyi 4 Nisan’a erteledi.

İddianameye göre, Çankaya ilçesi Göktürk Mahallesi Seyran Caddesi’ndeki kahvehaneyi ortak işleten Hasan Hüseyin Akkuş ile Örsan Ceyhun Aslan arasında 2 Ocak 2022’de dükkanının devri konusunda kavga yaşandı.

Bu esnada kahvehanede bulunan Volkan Aydın da kavgaya dahil oldu ve Akkuş’a yumruk attı. Çevresindekilerin araya girmesinin ardından taraflar sakinleştirildi.

Hadiseden bir gşan sonra dükkanına gelen Aslan, kahvehanenin alt katındaki kanepede Akkuş’un cansız vücudunu buldu.

Savcılık, Aslan’ın hadiseden birkaç saat evvel Aydın ile 188 saniyelik telefon görüşmesi yaptığını tespit etti.

Bunun üzerine gözaltına alınan Aydın, ifadesinde Akkuş’u öldürdüğünü kabul etti.

İddianamede, Akkuş’u çekiçle öldürdüğü öne sürülen Volkan Aydın hakkında “nitelikli kasten öldürme” suçundan “ağırlaştırılmış müebbet” ile “iş yeri dokunulmazlığını ihlal” suçundan 1 seneden 3 seneye kadar hapis, tutuksuz sanık Örsan Ceyhun Aslan’ın ise “öldürmeye azmettirme” suçundan “ağırlaştırılmış müebbet” hapis cezasına çarptırılması arz ediliyor.

Anadolu Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ankara’da Işlenen Çekiçli Cinayetin Davası Görüldü

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz