500 gram su 10 TL 1 kilo süt 13 TL… Besiciler: Bu işte bir terslik var

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçen sene bu zamanlarda 40-50 tane büyükbaş hayvan satışı gerçekleştirdiklerini bu sene ise henüz 4 tane hayvan satış yapabildiklerini ifade eden besici Tevfik Barıştıran, “Asgari ücretle bir adam gelip kurban alamıyor. 500 gram su 10 TL. 1 kilogram süt 13 TL. Yani bu yemi karşılamıyor. Masrafını çıkarmıyor.” dedi.

“Bu sene hayırlısıyla bir çıkarsak gelecek senelerde bu işi yapamayacağız” diyen besici Tevfik Barıştıran Bitiyoruz, bu şekilde olursa devam edemeyiz. 1 torba yem olmuş 560 lira. Geçen sene 230-240 liraya alıyorduk. Bu sene mümkün değil altından çıkamayız. Saman olmuş 4 bin lira. Yani zor Allah yardımcımız olsun.” şeklinde konuştu.

Geçen seneye oranla bu sene satışlarının azlığına dikkat çeken bir diğer besici Deniz Yılmaz ise, “Geçen sene ile bu sene arasında yüzde 150 gibi büyük bir fark var. Geçen sene yem fiyatları 220-230 lira bandıydı. Bu sene peşin yem fiyatı 560 lira civarında baya bir artış var. Geçen sene bu zamanlarda ben 70-80 tane hayvan satıyordum. Bu yıl daha 10 tane bile satamadım.” şeklinde konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
500 gram su 10 TL 1 kilo süt 13 TL… Besiciler: Bu işte bir terslik var

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz