Ankara’da gelinlik denemenin tarifesi olacak

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Köksal, gelinlikçi esnafı ile Oda merkezinde bir araya geldi. Oda Başkan Vekili Nurettin Aslan’ın da hazır bulunduğu toplantıda, gelinlikçi esnafının sorunları konuşuldu.

Ziyarette konuşan Oda üyesi gelinlikçi esnafının sorunları olduğunu belirterek, ekonomik koşullar nedeniyle her gün girdi maliyetlerine zam geldiğini söyledi.

Oda üyesi, esnafın bu zamları olduğu gibi müşterilere yansıtamadığına dikkati çekerek, şöyle konuştu:

“Yüksek fiyat veremiyoruz. Dolayısıyla karımız her geçen gün düşüyor. Özel dikimlerde emek ve kaliteye, maliyetlere göre fiyat değişikliği oluyor. Bunun yanı sıra en büyük problemlerimizden biri ise gelinlik bakmaya gelen müşteri gelinliği yaklaşık yarım saat 45 dakika gibi bir zaman diliminde giyiyor ve deniyor. Fotoğraflarını çektiriyor, ondan sonra almadan gidiyor. Fotoğraflarını çektiği gelinliği gidip bir başka yerde aynı modelde diktiriyor. Bizim de hem emeğimiz, hem de ürünümüzün kopyası gidiyor. Dolayısıyla zarara uğruyoruz. Bizi mağdur eden bu sorunu bir türlü çözemedik.”

Oda Başkanı Köksal ise ekonomideki olumsuz havanın ve yükselen fiyatların hem vatandaşı hem de gelinlikçi esnafını oldukça etkilediğini söyledi.

“Şu dönem gelinlikçilerimiz için, gelinlik arayanların yoğun bir şekilde uğrak noktası olmalıydı. Ama görüyoruz ki işler çok yoğun değil. Zor ve emek yoğun bir mesleği sürdürüyorsunuz. Ciddi oranda istihdam ve maliyetleriniz var. Gelinlik üretim ve prova süreci, normal hazır giyim üretimlerinden çok farklı. Tercih edilen gelinlik modeli mevsime, evlenecek kişinin istek ve özelliklerine göre değişebiliyor.

Fiyatlar yüzünden gelinliğin denendikten sonra alınmadan gidilmesi gerçekten esnafın için hem vakit kaybı hem de ekonomik kayıp olduğunu belirten Köksal, şunları kaydetti:

“Bu sorunu ancak bir tarife ile, marka firmaların yaptığı gibi bir ‘gelinlik denemesi/randevu ücreti’ ile çözebiliriz. Nasıl avukatın, zamanı harcandıkça ücretlendiriliyorsa, bizde de bir ücret tarifesi ile esnafımızın kaybını giderebiliriz. Oda olarak sizin için özel bir tarife hazırlayarak işyerlerinize göndereceğiz. Bunun çalışmasını yapacağız.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ankara’da gelinlik denemenin tarifesi olacak

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz