‘Deprem kahini’ yine uyardı, korkutan açıklamada bulundu: Tokat ve Hatay’da deprem beklentisi!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tokat ve Hatay bölgelerinde deprem beklentisine yönelik sosyal medya hesabından paylaşım yapan Hoogerbeets, “İşaretli gölgeler yaklaşık değerdir” diyerek takipçilerini uyardı.

Frank Hoogerbeets, 6 Şubat 2023 yılında meydana gelen ve milyonlarca kişiyi etkileye Kahramanmaraş merkezli depremden üç gün önce “Er ya da geç bu bölgelerde 7,5 büyüklüğünde deprem olacak” diye tweet atmıştı.

Ayrıca Hoogerbeets, 18 Nisan 2024 tarihinde Tokat’ta gerçekleşen depremi de doğru tahmin etmişti. 18 Nisan 2024 saat 01.39’da “Bugün Batı ve Orta Türkiye’de orta şiddette sarsıntı var. Önümüzdeki birkaç gün içinde daha güçlü sarsıntılar yaşanabilir” diyerek uyarmıştı.

Hoogerbeets’in 01.39’daki uyarısından 16 saat 32 dakika sonra 18:11’i gösterdiğinde Tokat Sulusaray merkezli 5,6’lık depremle sarsıldı.

Öte yandan Hoogerbeets’in tahminleri, bilim camiasında da bazı kesimler tarafından tartışma konusu oldu. Hoogerbeets’in kullandığı yöntemlerin bilimsel dayanağı olmadığına dair görüşler olsa da geçmişte yaptığı bazı doğru tahminler, kamuoyunda büyük ilgi ve tartışmaya neden oldu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
‘Deprem kahini’ yine uyardı, korkutan açıklamada bulundu: Tokat ve Hatay’da deprem beklentisi!

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz