DEVA Partili Çelik: Engelli bireylerin ihtiyaçları göz ardı edildi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Engelliler, engelli kadınlar, çocuklar ve evde bakım gereksinimi olan ailelerin unutulan ve ihmal edilen gerçekler arasında yer aldığına dikkat çeken Çelik, geçmişte yaşanan ihmalin ve eksikliklerin incelenmesinin, gelecekteki felaketlerde daha iyi hazırlıklı olabilmemiz için büyük bir önem taşıdığını vurguladı.

Çelik, engellilerin toplumsal hayatta karşılaştığı sorunların, acil bir eylem planı ile çözümünün sağlanması gerektiğinin altını çizdi ve engelli kadınların ve çocukların da yaşadığı sorunların ciddi bir şekilde ele alınması gerektiğini belirtti.

17 Ağustos depreminin yıl dönümünde yapılan açıklamada, engelli bireylerin deprem anında ve sonrasında karşılaştığı zorluklar, gelecekteki afetlere daha iyi hazırlıklı olabilmek için bir fırsat olarak değerlendirildi. Ayrıca, DEVA Partisi GMYK Üyesi İlker Çelik, 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan depremde engelli bireylerin ihtiyaçlarının göz ardı edildiğine dikkat çekerek, toplum olarak engellilerin güvenliği ve ihtiyaçlarına erişiminin sağlanmasının bir sorumluluk olduğunu belirtti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
DEVA Partili Çelik: Engelli bireylerin ihtiyaçları göz ardı edildi

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz