Hobi olarak başladı, şimdi ise yılda 1 ton üretiyor! Terör gazisi üretici devlet desteğiyle sayısını 400’e çıkardı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aysu, 2010 yılında Osmaniye İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne memur olarak atanmasının ardından, boş vakitlerini değerlendirmek için arıcılığa yönelmek. Kurumunun verdiği eğitimlerle bu alana adım atan Aysu, 2014 yılında merkeze bağlı Kırmacılı köyündeki arazisinde çiçek balı üretmeye başladı. Devletin sağladığı destekler ve kendi azmiyle, 10 yıl içinde 2 kovandan başlayarak kovan sayısını 400’e çıkardı.

Zorlu bir süreçten geçen ve yürüme güçlüğü yaşayan bir gazi olarak Aysu için arıcılık sadece bir hobi değil, aynı zamanda moral kaynağı oldu. Yılda ortalama 1 ton bal sağlayan Aysu, “Yaşadığım olayların etkisini bir nebze de olsa arıcılık sayesinde atlattım. Ülkeme hizmet adına üretici olarak bu yola girdiğim için çok mutluyum.” dedi.

Aysu’nun hedefi sadece kendi başarısıyla sınırlı değil. Arıcılığa ilgi duyan gençlere de destek olmak ve onları meslek sahibi yapmak istiyor. Bu doğrultuda malzeme ve eğitim desteği sağlayarak geleceğin arıcılarını yetiştirmeyi amaçlıyor.

aricilik.webp​​​​​​​

Arıcılıkta 10 yılda önemli bir gelişim sağlayan Aysu’nun hedefi, kovan sayısını ve bal üretimini daha da artırmak. Gelecekte, Mardin’in bu topraklarında daha fazla arıcı ve daha fazla bal olması için çaba sarf ediyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Hobi olarak başladı, şimdi ise yılda 1 ton üretiyor! Terör gazisi üretici devlet desteğiyle sayısını 400’e çıkardı

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz