Koray Aydın: Türkiye’yi bu iktidara mahkum bırakmayacağız

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İktidarın, cumhuriyetin temel değerlerini hiçe saydığını, temel hak ve hürriyetleri kısıtladığını, TBMM’yi itibarsızlaştırdığını ileri süren Aydın, “Türkiye’yi bu iktidara mahkum bırakmayacağız. Bu iktidarı Türk milletinin yakasından söküp atacağız.” dedi.

2019’daki seçim başarısını 2024’te devam ettiremediklerini, oylarının düştüğünü belirten Aydın, acil müdahalede bulunmadıkları takdirde bu kötü tablonun sürekli hale geleceğine işaret etti.

İYİ Partinin delegelerini Cumhuriyet’in 2. yüzyılına yön verecek kadrolar olarak gördüğünü vurgulayan Aydın, seçilecek genel başkanı ve parti organlarını denetleyen, açık, katılımcı ve şeffaf bir yönetim yapısını parti üyeleriyle oluşturacağını söyledi.

Aydın, “Kritik politikaların belirlenmesinde sizin görüşünüzü alacağız ama asla ve asla size rağmen bir adım atmayacağız.” diye konuştu.

2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde İYİ Parti sayesinde ilk kez muhalefetin iktidarı yenilgiye uğrattığını anımsatan Aydın, 2023 seçimlerinde de muhalefet için iktidar fırsatı doğduğunu ama fırsatın 6’lı masa sürecinde heba edildiğini söyledi.

Aydın, İYİ Parti’nin 1 Nisan 2018 kurultayındaki ruhu ve heyecanı yakaladığı gün, yeniden iktidar hedefine kilitlenecekleri aktararak, şunları kaydetti:

“Şimdi yeniden söz veriyorum, o ruhu, o heyecanı hep birlikte yeniden yaşayacağız. Bir yıl içerisinde 81 ilin, 973 ilçenin ve 390 beldenin tamamında güçlü bir şekilde var olacağız. Yeniden mahallelere, köylere kadar teşkilatlanacağız. Biz, bunu yaptık, yine yaparız ve yine hep birlikte başarırız. Bir milyon üye hedefimize hazır olun ve bunu el ele vererek hep birlikte başaracağız. Parti tüzüğümüzde antidemokratik olarak değerlendirilen tüm maddeler gözden geçirilecek ve siz delegelerimizin iradesiyle de tadil edilecek.”

İYİ Partinin genel merkez yapılanması ve genel başkanı olan bir gençlik kollarına yeniden sahip olacağına işaret eden Aydın, partide kadın teşkilatını güçlendireceklerini ve kadın temsilini artıracaklarını söyledi.

Aydın, Meral Akşener’e şükranlarımı sunarak, şöyle konuştu:

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Koray Aydın: Türkiye’yi bu iktidara mahkum bırakmayacağız

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz