Memur emeklileri ayağa kalkacak! Memurlara bir lira bile yok, SGK uzmanı ‘duyum aldım’ diyerek açıkladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SGK Başuzmanı İsa Karakaş, TGRT canlı yayınında yaptığı açıklamada, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranını yüzde 25,75 olarak hesapladığını belirtti. Ancak, Karakaş’ın kulis bilgilerine dayandırdığı açıklamalara göre, memurlar için herhangi bir refah payı ödemesi yapılmayacak. Karakaş, “SSK ve Bağ-Kurluların gelecek olan zammını yüzde 25,75 olarak hesapladım. Bizim aldığımız kulis bilgilerine göre, memura bir kuruş bile refah payı olmayacak. Bununla ilgili çok katı bir tutum olduğu duyumunu aldık.” dedi.

İsa Karakaş, memurların toplu sözleşmedeki yüzde 10’luk zam ve enflasyon farkı eklendiğinde yüzde 20’nin üzerinde bir zam alacağını söyledi. Ancak, refah payı ödenmeyeceği bilgisi büyük bir hayal kırıklığı yaratacak gibi görünüyor. Karakaş, memurlar için ek bir ödeme ya da refah payı olmayacağını belirtti.

Herkes banka hesaplarını kontrol etsin! TC kimlik numarasının sonu 0,2,4,6,8 ile bitenler...

Karakaş, en düşük memur emeklisinin maaşının refah payı, eşitleme ve seyyanen zam hariç 17.715 TL civarında olacağını açıkladı. Memur sendikalarının, memur emeklilerinin maaşlarının yetersizliği konusunda ısrarcı olduklarını belirten Karakaş, seyyanen zam yapılması halinde en düşük memur emeklisi maaşının 32.835 TL’ye çıkacağını ifade etti. Ancak, temmuz ayında seyyanen zam yapılmayacağı da kesin bir dille belirtildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Memur emeklileri ayağa kalkacak! Memurlara bir lira bile yok, SGK uzmanı ‘duyum aldım’ diyerek açıkladı

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz