Modern zamanın Aslı ile Kerem’i oldular! Muş’ta kavuşamayan aşıklar intihar ettiler

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gençlerin intihar ettiği bu olay kimileri tarafında destansı aşk hikayesi olan Mem ü Zin’e benzetirken, kimisi de ”modern zamanların Kerem ile Aslı’sı” benzetmesi yaptı.

3 GÜN ARAYLA PEŞ PEŞE CANLARINA KIYDILAR!Tan köyünde hayatlarını idame ettiren 2 genç, uzun yıllardır birbirlerine aşıklardı. İsimlerinin Dilan T. ve Yakup S. olduğu öğrenilen aşıkların kavuşmalarına bir engel vardı: baba. Bir türlü dünya evine giremeyen Dilan ve Yakup, 3 gün arayla intihar rettiler.

Genç çift, yan yana mezarlara gömülürken mezar taşlarının başına gelin ve damat tülbentleri bağlandı. İntihar haberi ise sosyal medya üzerinden hızla yayılarak, geniş kitlelere ulaştı.

“KİMSE BENDEN BAŞLIK PARASI İSTEMEDİ”Yakup2un babası F.S acılarının fazlasıyla büyük olduğunu belirleterek yazılı bir açıklama yaptı. Baba tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

”Ben Yakup’un babasıyım. Oğlum 26 yaşındaydı. Köyden Dilan isminde genç bir kıza sevdalandı. Ben de babalık görevi yaparak kızı istemeye gittim ama kızın babası vermedi. Defalarca gittim çoğu zaman bizi kapıdan çevirdi. Köyde hatırı sayılır kim varsa gönderdim kapısına ama olmadı.

Dilan hayatına kıydıktan sonra ben çocuklarıma ‘Yakup’a dikkat edin’ dedim. Hiç yalnız bırakmadık. En son ‘Koyunların yanına gideceğim’ dedi ve gitti bir daha gelmedi. Her şey bir anda oldu. Sosyal medyada gündem olduğu gibi başlık parası gibi bir durum yok. Kimse benden başlık parası istemedi. Keşke başlık parası isteselerdi malım mülküm vardı oğluma kurban ederdim. Ama şimdi malın mülkün bir anlamı kalmadı.”

“BAŞLIK PARASI İSTEMEDİM”Aynı köyde yaşayan Dilan’ın babası ise, “3 yıl önce kızımı istemeye geldiler. Kızım küçük dedim. 3 yıl boyunca kimse kız istemek için kapıma gelmedi. Kimseden başlık parası falan istemedim. Çocukların birbirini sevdiğini de duymadım.

Vahim olay yaşandıktan sonra gençlerin birbirlerine karşı sevgi beslediklerini duydum. Benim ailemi ve bana karşı sosyal medya başlatılan karalama kampanyasına karşı hukuki süreç başlattım. Yayın organları ve internet ortamında çıkan mesnetsiz, gerçekdışı, iğrenç haberler yayınlandığı görülmüştür.

Bu yalan haberler tarafımızı üzdüğü gibi acımızı da katbekat arttırmıştır. Bu kişiler sadece iki genç insanın günahını almakla kalmamış aynı zaman da geniş ailemizi de zan altında bırakmıştır. Gençlik heyecanının bir anlık faciaya dönüşmesinin nedenini sanki evlenmek isteyen iki genci başlık parası denen ilkellik yüzünden kaybetmişiz gibi göstererek aslında insanlıkla hiçbir alakaları olmadıklarını kanıtlamışlardır.

Köyümüz zaten başlık parası denen olguyu kabul etmemekte ve gençlerine böyle bir çağdışılığı uygulamamaktadır. Tarihten beri medreseleriyle, alimleriyle ilim irfan yuvası olan köyümüzde başlık parası istendiği için iki genç intihar etti yalanını söylemek sadece bir ahlaksızlık değil ayrıca hukuken de sonuçları olan bir suçtur.

Böyle bir suçun hukuk karşısında da bedelini ve cezasını bu yalanları yayanların karşılığını bulması için her türlü çabayı göstereceğimizi kamuoyunun bilmesini isteriz.” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Modern zamanın Aslı ile Kerem’i oldular! Muş’ta kavuşamayan aşıklar intihar ettiler

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz