Öğrencilere yaz tatili 4 ay mı oluyor? Öğrenci ve velilere güzel haber… MEB yakında duyuracak

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eylül ayının ikinci haftasında okullar açılacak ancak burada önemli bir detay var. Bilindiği gibi yakın zamanda müfredat askıya alınmıştı. Yeni müfredatın da yeni eğitim öğretim döneminde uygulanacağı netleşti. Bu durum ise yaz tatili süresine kesin olarak etki edecek. Çünkü müfredatın direkt olarak öğrencilere sunulması yerine oryantasyon sürecinin başlatılmasından bahsediliyor.

Yeni müfredata uyum sağlanması için oryantasyon sürecinin başlatılması daha çok öğretmenleri kapsayacak. Bu durumda oryantasyonun Ekim ayının ilk haftasına kadar uzaması söz konusu olabilir. Öyle ki öğretmenlerin yeni müfredata alışmaları ve hazırlanmaları için ilave bir sürenin verilebileceği söyleniyor. Bu durumda okulların açılması da Ekim ayının ilk haftasına kadar ertelenebilir.

Elbette bunlar şimdilik kulis dedikodularından ibaret. Yani eğer öğretmenlere oryantasyon uygulayalım diye bir karar alınırsa okulların açılması da Ekim ayının ilk haftasına ertelenebilir. Tabi ki şunu yanlış anlamamak gerekiyor.

Böyle bir durumda öğretmenlere ek tatil olmayacak. Tatilin uzaması yalnızca öğrenciler için söz konusu. Fakat bu konuda kesin bir açıklama da yapılmadı. Bazı kaynaklar bu bilginin doğruluğunu savunurken, bazı kaynaklar da söylentiden ibaret olduğunu vurguluyor. Bu karmaşa ortamında ise MEB’in kısa sürede resmi bir açıklama yapması bekleniyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Öğrencilere yaz tatili 4 ay mı oluyor? Öğrenci ve velilere güzel haber… MEB yakında duyuracak

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz