Kasım Koç: Özdemir Turgut Sadece Tuvalet Sözünü Yerine Getirdi

Kasım Koç: Özdemir Turgut sadece tuvalet sözünü yerine getirdi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Haymana İlçe Başkanı Kasım Koç, Ankara Masası Haber Müdürü Ersin Küçükbarak’ın davetliyi oldu.

Haymana’nın gündeminin tüm Türkiye’de olduğu gibi hayat pahalılığı olduğunu söyleyen Koç, mesullerin istifa etmesi gerektiğini belirtti.

Koç, ilçede olağanüstü bir işsizlik olduğunu, üniversite mezunu çocukların ne iş olsa yapmaya hazır olduklarını vurguladı.

Haymana’nın kazanç kaynağının hayvancılık, tarım ve turizm olduğunun altını çizen Koç, çiftçiliğin artan maliyetler sebebiyle bitme noktasına geldiğini aktardı.

Koç, Haymana Belediyesinin çiftçiye zorunlu takviyeyi vermediğini ifade ederek ”
 Bir kilo nohut takviyeyi dahi vermediler. 2019 senesinde Mansur Yavaş’ın vazifeye gelmesiyle çiftçi destek gördü” biçiminde konuştu.

Sosyal destek arzlarında da bir çoğalış olduğuna dikkat toplayan Kasım Koç “İlçemizde 1700 şahıs sosyal destek alıyordu, şu anda 5 bine katlandı. Hem parasal hem sosyal anlamda arzlar arkasıydı. İnsanlar geçinemiyor.” ifadelerini kullandı.

AK Parti hükümeti yarıyılında ilçeye zorunlu yatırımların yapılmadığını belirten CHP İlçe Başkanı, Haymana’nın tercih yarıyılında anımsandığını, rey karşılığında hizmet aldığını ifade etti.

Mevcut Belediye Başkanı Özdemir Turgut’un hizmetlerini de değerlendiren Koç “Verdiği taahhütlerin hiçbirini yerine getirmedi. Bir tuvalet lafı vermişti, tuvaletten başka bir şey yapmadı. Bir şey yapabilmesi için hayal dünyasının olması gerekiyor, hayal dünyası çok minik.” dedi.

Haymana’nın sosyal faaliyet alanlarının az olduğunu söyleyen Koç, bir çocuk parkı yapılacak alanın dahi olmadığını aktardı. Koç ” Belediyeye ait neresi varsa yüzde 60’ını sattılar. ABB’ye park yaptıracağız, yer yok.” ifadelerini kullandı.

Koç, Haymana esnafına büyük katkısı olan merkez kaplıcanın belediye tarafından devrildiğini aktardı. Kaplıcanın sezonun ortasında devrilmesini tenkit eten Koç ” 8 aydır taş kırıyorlar. Burası esnafa büyük kazanç getiriyordu. Bir yıl içini tamamlarız diyorlar ama projesi olmayan şeyi nasıl tamamlayacaksın.” diye konuştu.

Ankara Megakent Belediyesinin, Haymana’ya olan hizmetlerinden bahseden Kasım Koç şunları söyledi;

300 kilometre sıcak-soğuk asfalt atıldı, köylerin su meseleyi çözüldü, alt yapı meseleleri ele alındı, çiftçilere takviyeler verildi. CHP ilçe başkanı olarak, Haymana’ya verilen yardımın başka bir ilçeye verilmediğini düşünüyorum.Mansur Yavaş, Haymana için büyük bir baht.

CHP Haymana İlçe Başkanı Kasım Koç, 2023 tercihlerindeki rey niyetlerinin ise yüzde 70 olduğunu vurguladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kasım Koç: Özdemir Turgut Sadece Tuvalet Sözünü Yerine Getirdi

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz