Mamak Metrosu Projesinde Yeni Aşamaya Geçiliyor

Mamak metrosu projesinde yeni aşamaya geçiliyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başşehrin raylı sistem ağının genişletilmesi emeliyle çalışmalarını sürdüren Megakent Belediyesi, 12 senenin ardından Ankara’da bir metro projesinin startını veriyor.

Haziran ayında Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası EBRD ve Fransız Kalkınma Ajansı AFD ile finansman takviyeyi için kontrat imza atan Ankara Megakent Belediyesi, “Dikimevi-Natoyolu Raylı Sistem Hattı” için bir adım daha atıyor.

“Başşehir metrolarında son vaziyet” başlığıyla sosyal medya hesaplarından videolu paylaşımda bulunan Ankara Megakent Belediye Başkanı Mansur Yavaş, şu ifadeleri kullandı:

“Başşehir’in Metrolarında Son Vaziyet… Projesini sıfırdan hazırladığımız 8 istasyondan oluşacak Mamak Metrosu’nda  Dikimevi-Natoyolu lüzumlu onay süreçlerinin ardından 22 Ağustos’ta önyeterlilik ihalesiyle beraber ilk adımı atıyoruz. Keçiören ve Koru uzatma proje çalışmalarında sona yaklaştık. Kızılay-Dikmen metrosu proje çalışmamız yakın bir süreçte bitirilecek.”

Proje için 4 seneyi geri ödemesiz 12 sene vadeli toplam 250 milyon Euro’luk kredi kontratının imza atılmasının ardından Fen İşleri Daire Başkanlığı 22 Ağustos 2023 tarihinde ihale sürecinin ilk etabı olan ön yeterlilik ihalesini gerçekleştirecek.

Yapılacak ön yeterliliğin ardından kısa listeye alınan istekliler; teknik ve mali yeterliliklerini vermek üzere ihaleye davet edilecek. 22 Ağustos günü saat 11.00’de isteklilerin bilgilerini yüklemesinin ardından, belgeler kurul abonelerine dağıtılarak değerlendirmeye alınacak.

12 senenin ardından Başşehirde imaline başlanacak ilk metro hattı projesi olan Dikimevi-Natoyolu Raylı Sistem Projesi; A1- AŞTİ-Dikimevi Ankaray Hattı’nın Ankara’nın doğusuna uzatılmasına içeriyor. 7,4 kmlik hat; Abidinpaşa, Aşık Veysel, Tuzluçayır, General Zeki Doğan, Fahri Korutürk, Cengizhan, Akşemsettin ve Natoyolu adlarıyla 8 ayrı istasyondan oluşacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Mamak Metrosu Projesinde Yeni Aşamaya Geçiliyor

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz