Nallıhan’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2012-2013 Değerlendirme Ve Planlama Toplantısı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 2012-2013 yılı değerlendirme ve planlama toplantısı Nallıhan ilçesinde yapıldı.

Ayhan Sümer Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya Nallıhan Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Ankara Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, il milli eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri ve 24 ilçenin milli eğitim müdürleri katıldı.

Demirayak, toplantıda yaptığı konuşmada, Nallıhan’da okullaşma oranının yüzde 90’larda olduğunu ve 2950 öğrencinin eğitim gördüğünü söyledi.

Demirayak, “Nallıhan ilçesinde tüm okullarda derslik başına 15 öğrencinin düştüğünü ve AB standartlarını yakalamış bir ilçeyiz. Eğitim-öğretim döneminde geçen yıl ilçeler bazında Ankara birincisi olduk. Eğitime kaymakamlık olarak desteğimiz şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da sürecek” dedi.

Kamil Aydoğan ise Ankara’da derslik başına 30-35 öğrencinin düştüğünü belirterek, en küçük yerleşim birimindeki okul ile en büyük yerleşim birimindeki okulun imkanlarını eşit hale getirmeye çalıştıklarını söyledi.

Aydoğan, “Ankara’nın eğitimdeki kalitesini artırmak üzere öğretmen ve idareci düzeyinde 8 bin kişinin AB ülkelerine ziyaretlerde bulunduğunu ifade ederek, “Biz bir çok ülkeye göre eğitimde çok iyi durumdayız” dedi.

Aydoğan, şöyle konuştu:

“Önce bizim kim olduğumuzu iyi değerlendirmeliyiz. Bizler Başkentin eğitimcileriyiz. Türkiye genelinde bir çok il, ilçe eğitimde (Ankara ne yapıyor) diye merak ederek, bizleri örnek almaya çalışıyorlar. Başkentin eğitmecileri olarak bizim mesai diye bir takıntımız yok. Başkentin eğitimini daha ileri seviyelere çıkarmak üzere planlı çalışma prensibi belirliyoruz. 940 bin öğrencinin eğitim-öğretim gördüğü başkentimizde, Başkentin okullarında derslik başına 30-35 öğrenci düşüyor. Yurtlarımızda kalan öğrencilerimiz 2 kişilik odalarda kalıyorlar ve derslerini en iyi şekilde yapmaları için imkanlar sağladık oluşturduk. Ankara’da geçen sene 12 bin derslik yapıldı. 2013 yılı için 4 bin derslik planımız var. Ankara bundan böyle 2012-2013 eğitim-öğretim döneminde altın çağını yaşayacak.”

Muhabir: Yaşar Tonbak

Ankara’da polisin “dur” ihtarına uymayan sürücü kaza yaptı: 3 yaralı
Rize’de ata tohum seferberliği
Esenyurt’ta 3. kattan düşen kadın hayatını kaybetti

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Nallıhan’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2012-2013 Değerlendirme Ve Planlama Toplantısı

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz