Arda’ya Kök Hücre Nakli Için Kampanya Başlatıldı

Arda'ya Kök Hücre Nakli Için Kampanya Başlatıldı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Metin ÖZDEMİR/POLATLI Henüz 2 yaşındayken rahatsızlanan Arda Şentürk için doktorlar kas hastalığı teşhisi koydular. Arda’nın sağlık durumu kötüye gidince, kök hücre nakli yapılmasına karar verildi. Polatlı Belediyesi’nde işçi olarak çalışan baba Serkan Şentürk, 2015 yılında Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başlayan kök hücre naklinin şimdi de İstanbul’da özel bir hastanede devam ettiğini söyledi. Yenidoğanlarda anne ile bebek arasında 10 santimlik kordondan alınan kök hücre naklinin her birinin 10 bin liraya mal olduğunu söyleyen baba Serkan Şentürk, nakillerin iki yıl boyunca devam edeceğini ve her seansta ise Arda’ya 250-300 civarında iğne yapıldığını anlattı.
DEVLET KARŞILAMIYOR
Devletin kök hücre nakli masraflarını karşılamadığını belirten baba Serkan Şentürk, şunları söyledi:
“Kök hücre nakli sosyal güvenlik kapsamında olmadığı için parayla yapılıyor. Her bir nakil ise 10 bin liraya mal oluyor. Şu an İstanbul’da devam ettiğimiz nakil işlemlerini karşılayacak gücüm kalmadı. Çevremizden aldığımız yardımlarla oğlumu tedavi ettirmeye çalışıyorum. Türkiye’de Arda gibi bir çok kas hastası var. Hepsi de benim gibi maddi olarak zorlanıyor” dedi.
Arda Duhan Şentürk’ün tedavisine yardım için başlatılan kampanyada Polatlı’da kurulu bir şirketin çalışanları da kendi aralarında topladıkları 15 bin 555 lirayı aileye verdi. Şirketin Genel Müdürü Muharrem Özyiğit, “Tamamen gönüllülük esasına göre çalışanlar gönüllerinden kopan yardımı yaptılar. Böylece 15 bin 555 lira yardım toplandı. Arda’nın bir kök hücre nakli 10 bin liraya mal oluyor. Biz de birini ve diğer yarısını karşılamış olmaktan dolayı mutluluk duyduk” dedi.

Arda'ya Kök Hücre Nakli Için Kampanya BaşlatıldıArda'ya Kök Hücre Nakli Için Kampanya BaşlatıldıArda'ya Kök Hücre Nakli Için Kampanya Başlatıldı

Ankara’da polisin “dur” ihtarına uymayan sürücü kaza yaptı: 3 yaralı
Termometreler 17 dereceyi gösterdi, vatandaşlar sahile akın etti
Kars’ta yoğun kar sürücüleri zorlarken öğrencilere oyun oluyor

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Arda’ya Kök Hücre Nakli Için Kampanya Başlatıldı

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz