BBP Genel Başkanı Destici, Polatlı’da hayvan pazarında inceleme yaptı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Büyük Birlik Partisi BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Polatlı’da hayvan pazarında tahlilde bulundu, ticaret borsasını ziyaret etti.

Destici, ilçe programı kapsamında Polatlı Ticaret Borsası’nda üretici ve tüccarlarla görüştü, operasyonlarla alakalı bilgi aldı.

Polatlı Belediyesi Hayvan Pazarı’nı dolaşan Destici, yetiştiricilerle kurbanlık pazarlığı yaptı.

Destici, gazetecilere yaptığı açıklamada, tarımda hasat yarıyılının verimli geçtiğini, taban maliyetlerin de çiftçinin suratını güldürdüğünü söyledi.

Kurak geçen bölgelerdeki verim kaybının yüksek taban maliyetleriyle karşılama edildiğini dile getiren Destici, Kovid-19 salgını ve ardından başlayan Rusya-Ukrayna Savaşı ile tahıl krizinin gündemde olduğuna işaret etti.

Hükümet yetkililerinin Türkiye’nin kendisine yetecek buğdayının bulunduğunu ve imalin bu sene 20 milyon tonun üzerine çıkacağını açıkladığını aktaran Destici, “Bizim sahada gördüklerimiz bu açıklamalarla örtüşüyor.” dedi.

– Yem maliyetleri

Gübre ve mazot takviyeleriyle imalin teşvik edilmesi gerektiğini vurgulayan Mustafa Destici, hayvancılık sektörünün yüksek girdi maliyetleri sebebiyle güç günler geçirdiğini ifade etti.

Satıcıların emeklerinin karşılığını alamamaktan, alıcıların da maliyetlerin yüksek oluşundan tasa yandığını söyleyen Destici, yem maliyetlerindeki yüksekliğin kurbanlıklara da yansıdığını belirtti.

Destici, Hollanda hükümetinin, nitrojen ve azot salımını eksiltmek için inek çiftliklerini kapatma ve inekleri telef etme kararı aldığı güzergahındaki haberlere dikkati sürükleyerek şunları kaydoldu:

“Hollanda çiftçisi ayakta, eylemde, grevde. Soruna yalnızca Hollanda çiftçisinin değil dünyadaki herkesin tepki göstermesi gerekli. Biz bu mevzuda netiz. Hollanda’da olduğu gibi büyükbaş hayvanların telef edilmesi gibi bir düşünce uslara kazançsa karşılarında Büyük Birlik Partisini bulacaklarını şimdiden buradan ifade ediyorum.”

Ankara’da polisin “dur” uyarısına uymayan sürücü kaza yaptı: 3 yaralı
İstanbul’dan sahte plakalı taşıtla geldiği Bursa’da polise yakalandı
Rize’de ata tohum seferberliği

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
BBP Genel Başkanı Destici, Polatlı’da hayvan pazarında inceleme yaptı

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz