Geleceğin Milli Cimnastikcileri Polatlı’da Yetişiyor

Geleceğin Milli Cimnastikcileri Polatlı'da Yetişiyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geleceğin milli cimnastikcileri Ankara’nın Polatlı ilçesinde yetişiyor. Polatlı Belediyesi’nin açtığı cimnastik kursunda 60 öğrenci federasyon antrenörleri eşliğinde eğitim görüyor. Minik öğrenciler arasında yeteneği olanlar Cimnastik Milli Takımı’na seçilecek.

Belediye Spor Kulübü Başkanı Talip Çınar, hedeflerinin Polatlı’yı ve Türkiye’yi uluslararası müsabakalarda temsil edecek başarılı gençleri bulup onlara çalışma imkânı sağlamak olduğunu söyledi. Çınar, “Milli takım alt yapıdan yetişecek Polatlılı gençlerin uluslararası müsabakalarda ülkemizi temsil etmesini istiyoruz. Hedefimiz Polatlı’dan olimpiyatlara katılan, ülkemizi başarıyla temsil edecek yetenekli gençlerimizi bulup, çıkartmak ve onları Türkiye’nin bir değeri olarak kazanmaktır.” dedi.

“Her çocuk okul hayatı öncesinde cimnastik sporu ile tanışmalı” diyen Talip Çınar, cimnastiğin çok estetik bir spor olduğunu da belirterek, bu spora çocukların başlama yaşının 4 – 5 olması gerektiğini de belirtti. Çocukların hayatının ilerleyen yıllarında hangi sporu yapacak olursa olsun öncesinde cimnastik yapması gerektiğini de belirten Talip Çınar, şöyle devam etti:

“Spor hayatını hentbol, basketbol, voleybol farketmez, hangi sporu yaparsa yapsın ama bir çocuk kesinlikle cimnastik sporuyla başlamalıdır. İlk eğitimini jimnastik olarak almalı ve sporda ilerlemelidir. Belediye olarak yaz spor okulunda eğitim veren hocamızı Cimnastik Federasyonu’na sürekli eğitime gönderdik. Hocamız orada gerekli eğitimlerini aldı.

Ayrıca da Cimnastik Federasyonu’ndan Türkiye Cimnastik Milli Takımı’nın öğretmeni Emre hocayı getirdik. Emre hoca, Polatlı’ya 3 gün gelip buradaki öğrencilerimizi izleyecek, bu spora yeteneği olanlara tespit edecek. Jimnastik Federasyonu’ndan gelen Emre hocamızın yeteneği vardır, gelecek vaat ediyor dediklerini aileleriyle de görüşerek sürekli eğitime alacağız.

Yani kışında bu çocuklar yaz spor okulunda başladıkları cimnastik eğitimini sürdürecekler. Eğitim sonunda aileleriyle de görüşerek çocukların Cimnastik Federasyonunda eğitim almaları için yönlendirmelerde bulunacağız.”

FİZİKSEL ÖZELLİK, YETENEK TESTİ

Türkiye Cimnastik Federasyonu Antrenörü Emre Yılmaz ise Polatlı’da öncelikli olarak 4 yaş grubu jimnastik öğrencilerini inceleyeceklerini, çocukların fiziksel özellikleri yetenek tespitinde bulunacaklarını kaydetti. Yılmaz, sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Yetenekli olan çocukları daha ağır bir çalışma temposuna sokup, Ankara’daki tesislerden yararlandırmaya çalışacağız. Daha doğrusu belediyenin imkânlarıyla oluşturulan cimnastik tesislerini biraz daha iyileştirmeye çalışacağız, Türkiye Jimnastik Federasyonu’nun yardımıyla. Yani buradaki yetenekli çocukları cimnastiğe, Türk sporuna kazandırmak istiyoruz.

Geleceğin Milli Cimnastikcileri Polatlı'da Yetişiyor

Ankara’da polisin “dur” ihtarına uymayan sürücü kaza yaptı: 3 yaralı
Manisa’da sokakta silahlı saldırıya uğrayan kişi yaralandı
TMO Malatya’daki besicilere 18 bin ton yemlik arpa satışına başladı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Geleceğin Milli Cimnastikcileri Polatlı’da Yetişiyor

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz