Mhp’li Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Özel: “eğiten, Yönlendiren Oyun Parkları Ve Alanları Oluşturulmalı”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara MHP Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Mahir Özel, eğiten, yönlendiren oyun parkları ve alanları kompleksinin Ankara Büyükşehir Belediyesinin tüm ilçeleri de dahil olmak üzere kurulması ve oluşturulması gerektiğini kaydetti.

Ankara MHP Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Mahir Özel, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisine verdiği önergelerle ilgili yaptığı açıklamada, “Çocuklarımızda oyunu eğitime dönüştüren, oynarken eğiten ve öğreten, çocuğun bu düzen içinde kendisinin kurguladığı heyecanı, yarışı ve serüveni; keyifle oynanan, ufuk açıcı oyunlar oluşturmasını hedefleyen sistemler düşünülmelidir. Çocuklarımıza artık Ali yat yat uyu değil, ’Ali ara, bul, sor, sorgula, aklı kullan ve uygula’ eğitiminin temelini oluşturmak adına temel oyun uygulamalarına geç kalmadan başlamamız gerektiği açıktır. 3 Eylül 2018 tarihli Polatlı Belediye Meclisi ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclislerine verdiğimiz önergelerle bu ciddi konuyu gündeme taşıdık” ifadelerini kullandı.

“Geleceğimiz çocuklarımıza nasıl sağlam sınırları olan, güvenilir vatan topraklarını bırakmayı hedefliyorsak, aynı hedefi varlık nedenimiz çocuklarımıza temel eğitimde ve öncesinde henüz oyun çağındaki genç beyinlerini, dünya milletler liginin üst düzey toplumundaki sistemlerle donatmak durumundayız” diyen Özel, şunları kaydetti:

“Bilim ve ileri teknoloji üretmenin ve adı geçen toplumlarla başa baş mücadele etmenin başkaca çaresi bulunmamaktadır. Çocuklarımızda oyunu eğitime dönüştüren, oynarken eğiten ve öğreten, çocuğun bu düzen içinde kendisinin kurguladığı heyecanı, yarışı ve serüveni; keyifle oynanan, ufuk açıcı oyunlar oluşturmasını hedefleyen sistemler düşünülmelidir. Çocuğa bedenini aklıyla buluşturma fırsatları sunan, özgüvenin oluşması sağlamalı, beyinsel hiç bir gelişim kazandırmayan gereksiz tekrarlardan kurtarılmalıdır. Keşfedici, beceriler kazandıran, tasarımlar yanında; tırmanma, yol bulma, denge sağlama gibi yetenekleri geliştiren iç içe düzeneklerden oluşan sistemlerde olmalıdır.”

Çocuğun oyun sırasında aklı ve bedeni aktif kılmayı temel hedef alan oyun alanlarını bu konuda gerekirse Milli Eğitim Bakanlığı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve diğer ilgili kuruluşlarla işbirliği yaparak sağlanacak eğitimci ya da uzmanlarca çocuklara oyun alanları dışında kreş ve anaokulları bünyesinde de destek olunması gerektiğini kaydeden Özel, bu doğrultuda eğiten, yönlendiren oyun parkları ve alanları kompleksinin Ankara Büyükşehir Belediyesinin tüm ilçeleri de dahil olmak üzere kurulması ve oluşturulması hususundaki önergesinin dikkate alınmasını istedi.

Ankara’da polisin “dur” ihtarına uymayan sürücü kaza yaptı: 3 yaralı
Kalp krizi geçiren komiser yardımcısı Ankara’da toprağa verilecek
Antalya’da mafya tipi örgüte polisten operasyon

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Mhp’li Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Özel: “eğiten, Yönlendiren Oyun Parkları Ve Alanları Oluşturulmalı”

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz