Sakarya Zaferi’nin 101. yıl dönümü dolayısıyla Polatlı’da yürüyüş düzenlendi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sakarya Zaferi’nin 101. sene dönümü dolayısıyla Ankara’nın Polatlı ilçesinde “Diriliş Yolu Yürüyüşü: Bu Yolun Sonu İstiklal” isimli faallik tertip edildi.

Ankara Kent Konseyi ile Ankara Megakent Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığının organizasyonuyla reelleştirilen yürüyüş, Polatlı Sakarya Semti girişinden başlayıp 12. Grup Şehitliği’nde sona erdi.

Yürüyüşün ardından Sakarya Alan Muharebesi’nin 101. senesine özel “Diriliş Yolu: Bu Yolun Sonu İstiklal” isimli lirik anlatı sahnelendi.

Faallikte konuşan Ankara Megakent Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 101 sene evvel sömürgeci devletlerin vatanı paylaşmaya çalıştığını söyledi.

Yavaş, 101 sene evvel bir olan Türk ulusunun Polatlı ve Haymana topraklarında Yunanlara zorunlu dersi verdiğini belirterek, “101 sene sonra bakıyoruz ki Ege’de aynı Yunan ordusu, aynı biçimde tacizlere başladı. İşte bizler bir birlikte olur, burada Yunanlara verilen dersi kendi içimizde yaşamaya başlarsak, bu birlik ve beraberliğimize gözetirsek, bu biçimde tacizlere verilecek en büyük yanıt olacaktır.” dedi.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ise 5713 şehidin Polatlı ve Haymana topraklarını kanlarıyla sulayarak vatanı kurtardığını dile getirdi.

Yıldızkaya, şunları söyledi:

“Bu topraklar Türk’ün son direnç noktası. Bu topraklarda Polatlı direndi, Haymana direndi, Türk halkı direndi ve geçilmez kılındı. Son kale yapıldı. Biz bunun algısındayız, bu mesullüğün farkındayız. Bunun için de programlar düzenliyoruz. Bunları anlatmak gerekli gençlerimize, çocuklarımıza zira Türk çocukları ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmaya muktedirdir.”

Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut da Sakarya Zaferi’ni gelecek jenerasyonlara aktarmak için Polatlı Belediyesi ile çalışmalar yürüteceklerini söyledi.

Programa bazı milletvekilleri, sivil toplum teşkilatlarının temsilcileri ve yurttaşlar katıldı.

Ankara’da polisin “dur” uyarısına uymayan sürücü kaza yaptı: 3 yaralı
Bingöl Havalimanı, 11 ayda 131 bin yolcuya hizmet verdi
Kars’ta yoğun kar sürücüleri güçlerken talebelere reyin oluyor

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sakarya Zaferi’nin 101. yıl dönümü dolayısıyla Polatlı’da yürüyüş düzenlendi

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz