Sakarya Zaferi’nin 97. Yıl Dönümünde Şafak Yürüyüşü Düzenlendi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara’nın Polatlı ilçesinde Sakarya Zaferi’nin 97. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında şehitlere saygı nöbeti tutularak, Duatepe’ye çıkıldı.

Kurtuluş Savaşı’nın dönüm noktası sayılan ve Mustafa Kemal Atatürk’ün TBMM’de atfen “Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. Bu satıh bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı vatandaş kanıyla sulanmadıkça vatan terk olunamaz” ifadelerini kullandığı Sakarya Meydan Muharebesi’nin 97. yıl dönümü kutlanıyor. Sakarya Zaferi’nin yıl dönümü kapsamında her yıl 13 Eylül’de Polatlı’da çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Bu yıl etkinlikler kapsamında ilk defa kamp düzenlenerek, gece şehitlere saygı nöbeti tutuldu. Ardından Duatepe’ye şafak yürüyüşü gerçekleştirildi. Yüzlerce kişi, ellerindeki meşaleler, başında ay yıldızlı kalpaklarla yürüyüşe katıldı.

Yürüyüşe katılan Fatih Talay, tuttukları saygı nöbeti ile şehitlere olan vefa borcunu ödemeye çalıştıklarını belirterek, Duatepe’nin Türk’ün makus talihini değiştiren ve Türk’ün taarruza geçtiği tepe olduğunu anımsattı.

“Duatepe’nin taarruzunu planladıkları gün”

Polatlı Belediyesi Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi (POTA) Genel Koordinatörü ve Polatlı Tarih Kültür Araştırmalar Derneği Başkanı emekli Albay Kadim Koç ise, dün Anıtkabir’e bir ziyaret gerçekleştirdiklerini, Atatürk’ün huzuruna çıkıp minnet ve şükran duygularını ilettiklerini kaydetti. Meşaleli yürüyüşle Duatepe’ye çıktıklarını anlatan Koç, “Başkomutan ve yanındaki karargah subaylarının Duatepe’nin taarruzunu planladıkları gündür bugün. Bizler de bugün Duatepe’ye çıkarak burada hayatını kaybetmiş 81 şehidimizin anısına bu etkinliği düzenledik. Bu etkinlikler Polatlı’da bir hafta boyunca devam edecek, 13 Eylül günü de devlet töreniyle sonlandırılacak” şeklinde konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sakarya Zaferi’nin 97. Yıl Dönümünde Şafak Yürüyüşü Düzenlendi

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz