Sgk’dan ‘Iş Göremez’ Ödeneği Istiyor

Sgk'dan 'iş Göremez' Ödeneği Istiyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Metin ÖZDEMİR/POLATLI Antalya’da bir inşaat işletmesinde emekçi olarak çalışan 42 yaşındaki Necdet Tetik, üzerine inşaat iskelesi düşünce yaralandı. Aynı işyerinde beraber çalıştığı dostları tarafından Devlet Hastanesi acil servisine vazgeçilen ve bir daha kendisini hiç kimsenin aramadığı Necdet Tetik, 3 seneden bu yana SGK’dan iş göremez tahsisatı almak için gayret veriyor. İnşaat işletmesinde sigortasız olarak çalıştığını belirten Tetik, iş kazası neticeyi sol bacağının kırıldığını ve platin takıldığını, koltuk değneklerine mahkum olarak yaşadığını belirtti.
SGK POZİTİF GÖRÜŞ BELİRTMİŞ
Necdet Tetik, 2012 senesinde Antalya Muratpaşa SGK Müdürlüğü’ne müracaat ettiğini yüzde 10 oranında iş göremez olunması halinde aylık bağlanacağına ait kendisine cevap verildiğini söyledi. Tetik, “Üzerime iskele düşmesi neticeyi sol bacağım kırıldı. Bacağıma platin takıldı ve üç yıldır kesintisiz rehabilitasyon görmeme karşın iyileşmedi. Bu surattan çalışamıyorum. Sağlık Kurumu raporumda iş görmezlik oranı yüzde 25. SGK müracaatımı değerlendirdi ve pozitif yanıt verdi ama üç yıldır bir tahsisat alamadım. Kimsem yok tek başıma yaşıyorum. Yetkililer sesimi duysun ne olur” dedi.
Polatlı’da bir apartmanın bodrum katında tek başına oturan Necdet Tetik, kira, elektrik, su gibi temel giderleri ödeyemediğini ve güç gidişatta olduğunu belirtti.

Sgk'dan 'iş Göremez' Ödeneği Istiyor

Ankara’da polisin “dur” uyarısına uymayan sürücü kaza yaptı: 3 yaralı
Orman köylülerinin zorlu defne yaprağı mesaisi
Yalova’da açılan 11 köy yaşam merkezi yöre milletinin sanki “ikinci konutu” oldu

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sgk’dan ‘Iş Göremez’ Ödeneği Istiyor

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz