Yüzde 94 Egelli Yatalak Hastaya Sgk Çilesi

Yüzde 94 Egelli Yatalak Hastaya Sgk Çilesi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Metin ÖZDEMİR / POLATLI Abi Nevzat Güler, ‘yüzde 94’ manili raporu bulunan kardeşine babalarının emekli ücretinin bağlanması için SGK’ya müracaat ettiklerini, Polatlı Dua Tepe Devlet Hastanesi’nden aldıkları raporu ilettiklerini ancak bir netice alamadıklarını anlattı. Devlet Hastanesi’nden aldıkları raporun SGK tarafından kabul edilmediğini söyleyen Nevzat Güler, bir araştırma hastanesi veya üniversite sağlık kurumundan rapor istendiğini kaydoldu.
‘SAĞLIK KURUMU SAĞLIK KURUMU DOLAŞTIRDIK’
Yatalak kardeşlerini sağlık kurumu sağlık kurumu dolaştırmak vaziyetinde kaldıklarını söyleyen Güler, en son Numune Hastanesi’ne gittiklerini ve buradan da ‘yüzde 94’lük malüllük raporu’ verildiğini anlattı. Ancak bu raporun da SGK tarafından kabul edilmediğini kaydolan Nevzat Güler ve kız kardeşi Necla Şahin, yetkililerin bu meseleyi çözmesi için çağrıda bulundu.
‘KONUTTA BAKIM FİYATI İSTEMİYORUZ’
Yatalak hasta Necati Güler’in değişik abiyi Polatlı Dua Tepe Devlet Hastanesi daha önceki başhekimi Opr. Dr. Necdet Güler, kardeşi için konutta bakım fiyatı arzında bulunmadıklarını belirterek, “Biz kardeşimize bakıyoruz, konutta bakım fiyatını daha çok gereksinimi olan insanlar alsın diye düşündük” dedi. Kardeşinin hiçbir sosyal teminatı olmadığını anlatan daha önceki başhekim Güler arzlarını şöyle dile getirdi:
“Biz can veren babamızın emekli ücretinin kardeşimize bağlanmasını istiyoruz. Bu legal bir uygulamadır ve hem devlet sağlık kurumundan, hem de hakem sağlık kurumundan yüzde 94 oranında iş göremez raporu var. Bu kardeşimiz su dahi içemiyor. Kardeşimizin biz olmadan da yaşamını devam ettirmesini sağlayacak, ilaçları verilecek legal hakkımız olan sosyal teminatın peşindeyiz. Türkiye’de binlerce uygulaması var ve asla legal olmayan bir isteğimiz olamaz.”
FOTOĞARFLI

Ankara’da polisin “dur” uyarısına uymayan sürücü kaza yaptı: 3 yaralı
Aydın’da doğalgazdaki fahiş maliyetin nedeni harcayıcıymış
Tekirdağ’da hamsi tezgahları ziynetliyor

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yüzde 94 Egelli Yatalak Hastaya Sgk Çilesi

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz