Abb En Büyük Sulama Hattı Projesini Hayata Geçiriyor

ABB en büyük sulama hattı projesini hayata geçiriyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankaralı yerli üreticiye sağladığı destekleri sürdüren ABB, yeni bir destek projesini daha uygulamaya koyuyor.

Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı Şereflikoçhisar ilçesinin Şanlıkışla Semti’nde yeni bir sulama alanı projesi hazırladı. Proje çerçevesinde, Hirfanlı Barajı’ndan 4428 metre uzunluğunda bir sulama hattı ile 2850 dekarlık bir alan, sulama alanı olarak değerlendirilecek.

Projeye ait bilgi veren Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Ahmet Mekin Tüzün, şunları söyledi:

“Şereflikoçhisar Şanlıkışla Semti’ndeyiz. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığının tarımsal sulama mevzusunda yaptığı en büyük proje. 2850 dekarlık bir alanı sulamaya açıyoruz. Toplam 4 bin 428 metrelik bir sulama hattını oluşturuyoruz. Hattın üzerinde 23 adet su alma yapısı mevcut ve bununla üreticilerimizin gereksinim dinlediği suyu eriştireceğiz. Umuyorum üreticilerimiz bu sudan hayat bulacak, daha fazla kazanç elde edecek ve köyden kente göçü bu sayede yasaklamış olacağız.”

Kırsal kalkınma projesisin tarımsal yapım için can suyu bedeli taşıdığını belirten çiftçiler görüşlerini şu biçimde ifade ettiler:

-Yücel Ersöz Şanlıkışla Semti Muhtarı: “Ankara Megakent Belediyesi tarımsal sulama projesi için semtime tarımsal sulama borusu dayanağında bulundu. Bu destekle 4-5 dönümlük arazimiz sulanacak ve 30 şahıs buradan ekmek gıda. Başta Belediye Başkanımız Mansur Yavaş olmak üzere katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.’’

-Tekin Taylan Çiftçi: “30 senelik çiftçiyim. Mansur Başkanımız çiftçilere her zaman destek verdi. Bize nohut, mercimek verdi bugün de tarımsal sulama borusu dayanağında bulundu. Kardeşin kardeşe vermediği yardımı Mansur Başkanımız bizlere yaptı.”

-Elvan Taylan Çiftçi: “35 yıldır çiftçilik yapıyorum. Mansur Başkanımız kırsal tarım için bizlere nohuttan motorine, tohumdan gübreye kadar her mevzuda destek verdi. Şimdi de tarımsal sulama borusu dayanağında bulunuyor. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.”

-Sebahattin Alp Çiftçi: ‘’45 yıldır çiftçilik yapıyorum. Mansur Başkanımız bugüne kadar bizlere çok takviyeci oldu. Şimdi de tarımsal sulama borusu dayanağında bulundu. Bu hizmetlerden çiftçiler olarak çok memnunuz.”

-Kemal Alp Çiftçi: “40 yıldır çiftçilik yapıyorum. Mansur Başkanımız bugün bizlere çocuklarımızın geleceği olan bir yatırım yaptı. Çocuklarımız bu destekle uzun müddet ekmek yiyebilecek ona çok teşekkür ediyoruz.’’

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Abb En Büyük Sulama Hattı Projesini Hayata Geçiriyor

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz