Mustafa Alıcı: Yeşili Kapatıp Üzerine Beton Attılar

Mustafa Alıcı: Yeşili kapatıp üzerine beton attılar
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Şereflikoçhisar İlçe Başkanı Mustafa Akdikeni, Ankara Masası Haber Müdürü Ersin Küçükbarak’ın davetliyi oldu.

İlçenin ekonomik vaziyetine ait açıklamalarda bulunan Akdikeni, kriz sebebiyle Şereflikoçhisar’ın ticari ilişkilerini bozulduğunu söyledi.

Akdikeni, imalin olmadığı ilçede, dayanağa yoksul insanların çok olduğuna vurgu yaptı.

30 bin popülasyonlu ilçede işsizlik meselesinin yaşandığına vurgu yapan Akdikeni, kendisine her gün CV geldiğini belirtti. Mültecilerin iş eforu fiyatlarını düşürdüğünü iddia eden Akdikeni “Afganlı, Iraklı dediğimiz insanlar bizim oralardaki fabrikalarda çalışıyorlar. Çalışsınlar ama kayıt altına alınsın. Şereflikoçhisar’da çok mülteci var. Bu insanlar iş eforu maliyetini düşürüyor.” dedi.

Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Memiş Çelik’in çalışmalarını da değerlendiren Akdikeni “Tercih yarıyılında vermiş olduğu taahhütlerin bir kısmını yaptı. Bir evvelki başkanın yaptığı bir park ise açılmadı. Bungalov konutları var, güneşin batışını izlemek için ancak açılmıyor. Buradan ne zaman açılacağını soruyoruz.” diye konuştu.

İlçedeki yeşil alanın betonla kapatılması sonrası yaşananları anlatan Akdikeni şunları söyledi;

“Şehir merkezinde
Atatürk Parkımız var. Partiden beni aradılar “Başkanım gelebilir misiniz” diye gittim.  Bundan 4-5 yıl evvel yeşillendirdikleri alana, çimentoyu harcı karmışlar harç atıyorlar, dedik ki ne yapıyorlar? Birbirimize bakıyoruz. Bir gün sonra gördük ki yeşil alanın üzerine beton atıp boya ile yeşillendirmişler.  Betonun da boya ile yeşillendirildiğini biz bu AK Parti’de gördük. Artık parklarımızda yeni varyasyona göre yeşil boyama ile yeşil yaşayacağız.

Çok acı, başka bir deyişle bir sosyal belediyecilik kavrayışında ben bunun yerini bulamıyorum. Allahın İzniyle yurttaş da ona göre değerlendirir”

Akdikeni, Şereflikoçhisar’da yapılan 
Tuz ve Kavun Şenliği’nde ise oldukça memnun olduklarını iletirken, şenliğin siyasallaşmasını ise tenkit etti. Akdikeni “Şenliğin açılışını gittik. AK Parti ilçe başkanları, AK Parti milletvekilleri orada ancak öteki partilerin temsilcileri yok. Şereflikoçhisar’ın başka temsilcisi yok mu? Şenliğin siyasallaştırılması bizi üzdü.” diye konuştu.

İlginç bir ayrıntıya da dikkat toplayan Akdikeni “Kendi aralarında şenliği yaptılar, daha kavun üretemedik Koçhisar’da. Bütün kavunu çıkaramadık azıcık kelek. Şenliğin tarihini azıcık ileri tarihe alabilirdik. Kavunumuz da olurdu, ismine de yakışırdı.” dedi.

Ankara Megakent Belediyesinin ilçede yaptığı yatırımlara ait de konuşan Akdikeni, “Şereflikoçhisar, CHP’yle beraber hizmet gördü. 1980’de yapılan kanalizasyon borularının başkalaşımını yapıyoruz. 20-25 yıl alt yapıya bir çivi çakılmadı. Bir arıtma kuruluşu yapıldı ancak o da tamamlanamadı.” ifadelerini kullandı.

Akdikeni, şuanda Şereflikoçhisar’ın alt yapısına büyük yatırımlar yapıldığını belirterek ilçenin şantiyeye döndüğünü aktardı. Mustafa Akdikeni, merkez idarenin ilçeye lüzumlu yatırımları yapmadığına da vurgu yaptı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Mustafa Alıcı: Yeşili Kapatıp Üzerine Beton Attılar

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz