Bakan Koca’dan “Sincan Eğitim Ve Araştırma Hastanesi” Paylaşımı

Bakan Koca’dan “Sincan Eğitim ve Araştırma Hastanesi” paylaşımı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, geçtiğimiz mart ayında bölge ulusunun hizmetine giren Sincan Eğitim ve Araştırma Sağlık Kurumuna gelerek hizmet alan yurttaşların son derece memnun olduklarını bildirdi.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, daha önceki ismi Twitter olan ve yeni sahibi Elon Musk tarafından adı X olarak değiştirilen sosyal medya platformundaki @drfahrettinkoca müessesesel idareyici onaylı hesabından, Sincan Eğitim ve Araştırma Sağlık Kurumunu ve sağlık kurumundan hizmet alan hnastaların memnuniyetlerini anlattığı bir video paylaştı.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, “Geçtiğimiz mart ayında hizmete giren Sincan Eğitim ve Araştırma Sağlık Kurumu, Sincan ulusunun sağlık hizmet niteliğini yükselten büyük bir proje. Hastalarımız, kısaca ‘Çok memnunuz.’ diyor.” dedi.

Videoda Sincan Eğitim ve Araştırma Sağlık Kurumu Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Gülüm’nam da açıklamasına yer verildi.

Sincan Eğitim ve Araştırma Sağlık Kurumu’nin 6 Mart 2023 tarihinde hizmete girdiğini belirten Başhekim Prof. Dr. Mehmet Gülüm, takribî 90 dönüm üzerine heyeti Sincan Eğitim ve Araştırma Sağlık Kurumu’nin 83.000 metrekare kapalı alanının bulunduğunu, 525 yatak kapasiteye sahip olduğunu kaydetti.

Prof. Dr. Mehmet Gülüm laflarını şu biçimde sürdürdü:

“Bunun 84 yatağı yoğun bakım yatağı olarak hizmet vermektedir. Yoğun bakım yataklarımız içerisinde, yenidoğan, çocuk, kardiyovasküler cerrahi ve yetişkin yoğun bakımlarımız vardır. 117 polikliniğimizin yanı gizeme 25 ameliyathane masamızla beraber 20 palyatif yatağımız, 4 birimli anjiyomuz, 11 birimimiz de mevcuttur. Sincan Eğitim ve Araştırma Sağlık Kurumumuz bu saydığımız özelliklerin yanı gizeme çok katlı otoparkıyla, anaokuluyla, yatay mimarisiyle takribî 800 bin popülasyona hizmet veren, Sincan ulusunun sağlık hizmet niteliğini yükselten, harikuladeleştiren büyük bir projedir.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bakan Koca’dan “Sincan Eğitim Ve Araştırma Hastanesi” Paylaşımı

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz