Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş emeklilere ek ödeme yapacaklarını açıkladı!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Emekli maaşı zam düzenlemesi Resmi Gazete’de yayımlanırken emeklilere yüzde 25 zam uygulaması yapılmıştı. Milyonlarca emekli gelen zam oranından memnun olmazken ek zam talebi gelmiş hatta MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’de emekli maaşına ek zam talebinde bulunarak uygulanan zam oranının yetersiz olduğunu belirtmişti.

Hemen ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapmış olduğu açıklamada yıl sonu iğşaret edilirken herhangi bir ek zam gündeme gelmemiş ve emekli aylıkları için yıl sonunda bir zammın daha uygulanabileceği belirtilmişti. Yaşanan gelişmenin ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından yapılan paylaşım dikkat çekti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Twitter hesabı üzerinden emekli vatandaşlara sosyal destek sağlanacağını duyurdu. Mansur Yavaş duyurusunda “İnsanı önceleyen belediyecilik darda olanın yanında olmaktan geçer. Emeklilerimizin durumlarında bir iyileştirme yapılamadı. Bu yüzden şartları uyan tüm emekli hemşehrilerimiz sosyal yardımlardan yararlanmak için belediyemize başvurabilirler.” ifadelerini kullandı.

Ankara’da yaşayan milyonlarca emekli vatandaşı yakından ilgilendiren duyurunun ardından detaylar araştırılmaya başlanırken ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın emeklilere destek sağlanacağını açıklamasının ardından destek ile ilgili detaylar merak konusu oldu.

Mansur Yavaş’ın yapmış olduğu açıklamanın ardından Ankaralı emekli vatandaşların Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan sosyal destek hizmetinden faydalanabilmesi için https://sosyalhizmetler.ankara.bel.tr/ adresi üzerinden kişilerin başvuruda bulunabilecekleri iletildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş emeklilere ek ödeme yapacaklarını açıkladı!

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz