Ankara İtfaiyesi Vatandaşları Uyardı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Havaların ısınmasıyla beraber taşıt içerisinde vazgeçilen eşyalardan kaynaklanan yangın rakamının çoğaldığına dikkat toplayan Ankara İtfaiyesi Genel Koordinatörü Levent Çeri, şunları kaydoldu:

Ankara İtfaiyesi, hava sıcaklıklarının çoğalmasıyla yurttaşları ferahlamak emeliyle baraj, göl, gölet, su baskın kapanı ve sulama kanallarına girmemeleri mevzusunda uyardı. Takımlar, kısa süreli molalarda dahi çocukların taşıt içerisinde yalnız başına vazgeçilmemesi mevzusunda yurttaşları dikkatli olmaya çağırdı.

“Ankara İtfaiyesi olarak yurttaşlara ehemmiyetli bir ihtarda bulunmak istiyoruz. Çakmak, parfüm, taşıt içi deodorantları ve su gibi eşyalarımızın vasıtalarda bulundurulmaması gerekiyor. İtici gazlarla çalışan bu tip mahsuller taşıt içi sıcaklık çok yükseldiği için patlamaya ve yangınlara neden olabiliyor. Su şişeleri ise mercek misyonu görüp döşemeleri yakabiliyor. Güvenlik için su şişelerini izafi gölge ve kapı ceplerini yakalayabiliriz. Aynı zamanda kısa bir alışveriş sırasında dahi çocuklarımızı taşıt içerisinde bırakmayalım.”

Ankara Megakent Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, havaların ısınmasının ardından ortaya çıkan mümkün patlama ve yangın tehlikesine karşı yurttaşları uyardı. Ankara İtfaiyesi; özellikle vasıtada unutulan sprey, kolonya, deodorant gibi kimyevi maddeler ile telefon, çakmak ve mercek misyonu gören gözlüğün yüksek sıcaklık tesiriyle patlamalara neden olabileceği, ferahlamak emeliyle baraj, göl, gölet, su baskın kapanı ve sulama kanallarında suya girilmemesi ve kısa süreli molalarda dahi çocukların taşıt içerisinde yalnız başına vazgeçilmemesi mevzusunda yurttaşları dikkatli olmaya davet etti.

Orman yangınları ile alakalı da ihtarlarda bulunan Çeri, şöyle dedi:

“Orman yangınlarının yüzde 90’ı insan kaynaklı oluyor. Seyir halindeyken bile sırçalardan şişe ve yanıcı madde gibi eşyalarımızı tabiata atmayalım. Cümbüş emelli piknik alanlarına ve ferahlamak için su kenarlarına gidildiğinde hakimiyeti olmayan, güvenliği sağlanmamış hiçbir göl ve göletlere girilmemesi mevzusunda yurttaşlarımızın dikkatli olmasını anımsatıyoruz.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ankara İtfaiyesi Vatandaşları Uyardı

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz