Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Yiğiner: “Taksi sorunuyla alakalı hiçbir şikayeti değerlendirmeden geçmeyiz”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yiğiner, taksicilerin meselelerini, idaresel meseleleri ve çözümleri ile Ankara’da taksiye yapılan yüzde 50’lik zammı İHA muhabirine değerlendirdi. Yiğiner, yüzde 50 zammın kendileri için yeterli olduğuna dikkati sürükleyerek, “Zati bundan aşırısını verdiğimiz zaman bu sefer alıcılarımızı mağdur edecektik. İnsanların taksi kullanma haklarını elinden alacaktık. Hem esnaf dostlarımızı hem de alıcılarımızı düşünerek onları da mağdur etmeyecek, taksiye rahatlıkla binmelerini sağlayacak biçimde maliyet ayarlaması yaptık. Yüzde 50 şu an bizim için yeterli. Herkes memnun. Hizmet niteliğimiz öteki şehirlerle mukayese etilemez. Biz yüzde 50’nin üzerindeki zammın adaletli olmayacağını düşündük. Gerçekten de isabetli oldu. Hem alıcılarımız hem de esnafımız memnun” dedi.

“Biz hiçbir şikayeti değerlendirmeden geçmeyiz”

“Biz Ahi Teşkilatıyız. Bin 200 sene evvel kurulmuş bir teşkilatız. Bunun kuruluş emeli, işte ve sanatta terbiyeli olmak, dürüst davranmak ve dayanışma içinde olmak. Bir sistem kurulmuş ve çok hoş bir sistem. Biz bu sistem üzerinden yürüyoruz. Önceliğimiz alıcı memnuniyetimiz. Dostlarımızı hep bu güzergahta uyarıyoruz. Alıcılarımız bizim velinimetimiz. Sistemimizde durak temsilcilerinin hepsinin kaydı mevcuttur. Durak temsilcilerimiz, duraklarını hakimiyet eder. Negatif bir vaziyet olduğu zaman bize bildirirler. Diyelim ki bir taksici esnafımız yanlış hareket etti. Belirli bizim idareyicilerimizin bundan bilgisi olur. Biz hiçbir şikayeti değerlendirmeden geçmeyiz. Hepsini birebir hakimiyet ederiz. Ankara’da taksicilik yapan Anadolu insanı helalinden para kazanıyorlar, dürüst çalışıyorlar. İşin acayip tarafı ise şu: İnsanlar özellikle Öteki şehirlerden geldiklerinde donakalıyorlar. ‘Biz Ankara’da el ediyoruz taksi duruyor’, ‘taksiler kısa mesafe uzun mesafe ayrımı yapmıyor’ diyorlar. Olması gereken budur. Biz bununla kanaat etmiyoruz.”

“Meslektaşlarımızın yaptığı uygunsuz işlerden biz mahcup oluyoruz”

Hizmet niteliklerini 2024 senesinde artıracaklarını korunana Yiğiner, “Sürücü kartı uygulaması ile beraber eğitimlerimiz de devam edecek. Bu biçimde aldığımız fiyatın karşılığını aşırısıyla vereceğiz. Alıcı memnuniyeti en üst seviyeye çıkmış olacak. Biz bu kavrayışla bu koltuklarda oturuyoruz. Öteki bazı şehirlerde bazı meslektaşlarımızın turist seçmeleri gibi, alıcı ayırt ettikleri haberlerini görüyor ve üzülüyoruz. Bunun açıklamayı olamaz. Hepimiz birer turizm elçisiyiz. Turist ilk taksiye biner. Bizim daha dürüst davranmamız gerekli, daha terbiyeli davranmalıyız. Bu ülkeye hıyanet gibi olur” ifadelerini kullandı.

“TŞOF’ta idaresel anlamda ciddi problemlerimiz var”

Mesleksel olarak kasvetlerinin olduğunu dile getiren Yiğiner, “Bir adam 80 yaşının üzerine geldiği zaman bu işleri yapmamalı. 65 yaşın üzerinde ticari vasıta alıp kullanamıyorsunuz. Buna karşın bizim çatı kuruluşu idareyicilerimiz 80 yaşının üzerinde. Koltukları boşa işgal ediyorlar. Kasvet buradan kaynaklanıyor. Özellikle Türkiye Sürücüler ve Arabacılar Federasyonu’nda TŞOF ciddi problemlerimiz var. İdaresel anlamda kasvetler var. Şu koltukta şayet işimizi yapamıyorsak durmamamız gerekli” diye konuştu.

“‘Biz afallıyoruz Ankara‘daki bu hizmetten dolayı’ diye telefonlar alıyorum”

Yiğiner, Ankara sürücü esnafına teşekkür ettiğini ifade ederek, “Biz mutlu oluyoruz. Zira kerelerce telefon aldım. Kerelerce beni ziyarete geldiler. ‘Ankara’daki bu hizmetten dolayı biz afallıyoruz’ diye telefonlar alıyoruz. Biz hizmet niteliğimizi artırarak devam edeceğiz” dedi. – ANKARA

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Yiğiner: “Taksi sorunuyla alakalı hiçbir şikayeti değerlendirmeden geçmeyiz”

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz