ATO Başkanı Baran açıkladı! Gordion’un UNESCO Listesi’ne girmesi Ankara turizmi için önemli

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankaralılar burada TIKLA TAKİP ET

ANKARA TURİZMİNE KATKI SAĞLAYACAK MEVZULARA DEĞİNDİ

Ankara Ticaret Odası olarak Ankara’nın ekonomisini geliştirmeye müteveccih yürüttükleri çalışmalar arasında turizmin de yer aldığını kaydolan Ankara Ticaret Odası Başkanı Baran, sağlık turizmindeki büyümeleri paylaştı. Markalaşmanın ve coğrafi işaretli mahsullerin kent ekonomisinin beynelmilel alanda gelişimi açısından ehemmiyetine dikkat toplayan ve mevzuyla alakalı Ankara Ticaret Odası’nın çalışmaları hakkında bilgi veren Ankara Ticaret Odası Başkanı Baran, UNESCO Kültür Serveti Geçici Listesi’nde yer alan Gordion Antik Kenti’nin tanıtımına müteveccih reelleştirdikleri çalışmaları anlattı.

Ankara Ticaret Odası Başkanı Baran, Baran, ziyarette yaptığı konuşmada Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın geçen sene ekim ayında ikincisini tertip ettiği Başşehir Kültür Yolu Festivali’nin Ankara’nın sosyal, kültürel ve ekonomik yaşamına ehemmiyetli katkılar sağladığına dikkati çekti.

Ankara Ticaret Odası Başkanı Baran açıkladı! Gordion’un UNESCO Listesi’ne girmesi Ankara turizmi için ehemmiyetli – Ankara Ticaret Odası Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, Ankara Ticaret Odası İdare Heyeti Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz, İdare Heyeti Azaları Adem Ali Yılmaz, Ali Yıldız, Halil İlik ve Naki Demir ile beraber Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u makamında ziyaret etti.

Ankara’da resmen nimet cenneti! Bu adresi kimse öğrenmiyor adım başı meyve olan o ormanı hemen keşfedin

Ankara’nın resmen merkezinde ama kimse öğrenmiyor! Her detayında resim karesi saklı

“GORDİON VE ARSLANHANE CAMİİ İLE UNESCO LİSTESİNE GİRECEĞİZ”“Gordion ve Arslanhane Camii’nin UNESCO Kültür Serveti Listesi’nde yer alması Başşehir turizmi açısından ehemmiyetli bir hasılat olacaktır” diyen Ankara Ticaret Odası Başkanı Baran, Sakarya Alan Muharebesi ile Gordion Antik Kenti’nin gençler tarafından yeterince tanınabilmesi için Ankara Ticaret Odası’nın Ulusal Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içinde bölgeye talebe yolladığını belirtti. Ankara Ticaret Odası Başkanı Baran, “Gordion’da gençlik kampları tertip edebilmek için Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile diyalog halindeyiz” bilgisine yer verdi.

Ankara Ticaret Odası’da tertip ettikleri “Gordion Antik Kenti’nin UNESCO Dünya Serveti Listesi Adaylık Süreci Bilgilendirme Buluşması” ile farkındalık sağlamayı kastettiklerini kaydolan Ankara Ticaret Odası Başkanı Baran, “12 ile 25 Eylül tarihleri arasında Suudi Arabistan’ın başşehri Riyad’da UNESCO Dünya Kültür Serveti Kurulu buluşması yapılacak. Burada Gordion Antik Kenti ile şehrimizde bulunan Arslanhane Camii’nin de aralarında bulunduğu ahşap camilerin Dünya Kültür Serveti Listesi’ne girmesi mevzusu ele alınacak. Gordion ve Arslanhane Camii’nin UNESCO Kültür Serveti Listesi’nde yer alması Başşehir turizmi açısından ehemmiyetli bir hasılat olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Ankara’nın hoşlukları saymakla bitmiyor! Merkeze yarım saat uzaklıktaki mesire alanı ziyaretçilerini bekliyor

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ATO Başkanı Baran açıkladı! Gordion’un UNESCO Listesi’ne girmesi Ankara turizmi için önemli

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz