Başkentte sahipsiz köpekler 5 koyunu telef etti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ANKARA – Başşehirde bir ağıla giren sahipsiz köpekler 5 koyunu telef etti.

Ankara’nın Çubuk ilçesi Oyumiğde semtinde uyumunu hayvancılıkla sağlayan Mustafa Karaoğlu’nun evinin bahçesindeki ağıla gece saatlerinde giren sahipsiz köpekler koyunlara saldırdı. Aylak köpekler, Karaoğlu’nun ağılında bulunan 6 koyunundan 5’ini telef ederken buzağı ve tavuklara dokunmadı.

Ağılından gelen seslerin çoban köpeklerinden geldiğini varsayan Karaoğlu, vaziyeti sabah saatlerinde hayvanlarını sağım için çıktığında fark ettiğini söyledi.

“Köpekler suratından bahçemdeki avluya çıkaramıyorum”

Köylerinde çok fazla sahipsiz köpek olduğunu dile getiren Karaoğlu, “Köpekleri yol kenarlarına atıyorlar, onlarda aç kalınca ya koyunlara ya hindilere ya da tavuğa saldırıyor. Benim kümesimde 100 tane tavuğum var. Köpekler suratından bahçemdeki avluya çıkaramıyorum. İnsanlar köpeklere bakamıyor, getirip bize köyümüze vazgeçiyorlar. Yardımsever yurttaşlar da yol kenarlarına ekmek, et vazgeçince yol kenarlarına diziliyorlar. Gerekirse insanlara da saldırıyorlar” ifadelerini kullandı.

“Köpekleri avlu içinde görmeseydim kurt boğup gitmiş varsayırdım”

Ağılındaki koyunlardan 5’ini kesip etrafa hasar vermemesi için toprağa gömdüklerini belirten Karaoğlu, “Koyunlar, sırtlarından, boyunlarından, bacaklarından yaralanmışlardı. Şayet köpekleri avlu içinde görmeseydim kurt boğup gitmiş varsayırdım. Fakat kurtlar boğazlayıp atar bu biçimde bölmez. Ağıla giren köpeklerin ikisi de küpeliydi. Köylümden 11 tane koyun almıştım, 5’ini dağıtmıştım. Köpeklerde 5’ini telef etti” diye konuştu.

“Bu köpekler toplatılsın”

Hem kendi can sıhhatinden hem de hayvanlarının can sıhhatinden sıkıntılı olduğunu aktaran Karaoğlu, “Belki köpekler yeniden gelecek, bu sefer buzağılarımı da gıda. Buradan devlete seslenmek istiyorum. Bir kanun çıkarılsın bu köpekler toplatılsın. Belediyenin yeri çok. Muhakkak bir alan çevrilsin, orada beslensin. Biz hayvanlarımızı cadde köpekleri suratından dışarı çıkaramıyoruz. Saldırıyorlar, hayvanlar aç” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Başkentte sahipsiz köpekler 5 koyunu telef etti

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz