Mansur Yavaş: Nasip Olursa Herkesin Belediye Başkanı Olmaya Devam Etmek İstiyorum.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında; “Nasip olursa herkesin belediye başkanı olmaya devam etmek istiyorum. Bu dönemde olduğu gibi yeni dönemde de bir devlet adamına yakışır şekilde rozetsiz başkanlık yapmaya devam edeceğim. Bizim siyasi tartışmalarla kaybedecek vaktimiz yok. Ankara’da 25 yıl yaşanan travmayı tekrar yaşatmaya hakkımız yok. Allah nasip ederse, sizler de bize destek olursanız, seçime girip inşallah bir 5 yıl daha sizlerle birlikte olmak istiyorum. Süreç devam ediyor henüz kesin bir şey yok ama eğer gerçekleşirse bu yolda benimle yürümeye var mısınız? Hakça, adaletle ve yetim hakkını gözeterek, Ankara’yı hep birlikte bir 5 yıl daha yönetmeye var mısınız” dedi.

ABB, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı Atatürk Orman Çiftliği Doğal Yaşam ve Atatürk Çocukları Parkı’nda düzenlenen etkinlikler kutladı. Şarkıcı Yalın, kutlamalar kapsamında konser verdi. ABB Başkanı Mansur Yavaş ise şöyle konuştu:

“BİZLER DE TARİHİMİZDEN ALDIĞIMIZ SORUMLULUKLA ATA’MIZIN VE ŞEHİTLERİMİZİN BİZLERE EMANETİN BAŞKENTİ ANKARA’DA BEREKET VE HUZURU ÖNCELEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

“Türk milleti, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere karşı tarih boyunca büyük dersler vermiştir. Şüphesiz ki bu derslerin en büyüğü Kurtuluş Mücadelemizdir. Milletimiz, kendisi için ‘teslimiyetten başka çareleri yok’ diyenlere karşı bir kez daha yüksek haysiyet ve hürriyet tutkusunu göstermiştir. Bastığımız toprağa vatan diyebiliyorsak, istiklal meşalemiz hala yanıyor ve bayrağımız gönderde dalgalanıyorsa unutulmamalıdır ki bu vatan uğruna çekilen çileler, şehit düşenler, gazi olanlar sayesindedir. İşte böyle asil bir mücadelenin kutlu sonu olan 30 Ağustos Zafer Bayramımız bizlere Atalarımızdan armağandır. Kutlu olsun. Bizler de tarihimizden aldığımız sorumlulukla Ata’mızın ve şehitlerimizin bizlere emanetin başkenti Ankara’da bereket ve huzuru öncelemeye devam edeceğiz.

“BİZİM YÖNETİM ANLAYIŞIMIZDA İNSAN VAR. ARTIK ÖĞRENCİNİN, İŞÇİNİN, EMEKLİNİN, ESNAFIN, GARİP GUREBANIN DERDİYLE DERTLENEN BİR YÖNETİM VAR”

Burada bolca yeşil alan, ağaç, yürüyüş alanları ve bisiklet yolları var. Konser sahnesi, etkinlik alanları var. İnsan, mutluluk, huzur var. Peki ne yok? Beton yok, plastik yok, gereksiz harcama yok. Dinozor heykelleri yok. Ticari para tuzakları da yok. Buraları 20-30 yıl kiraya verip birilerine milyonlarca lira rant sağlamak yok. İşte yönetim anlayışındaki fark budur. Vizyon farkı budur. Biz Ankara‘yı betona değil, yeşile boğacağız demiştik. Rant blokları değil, ağaçlar dikeceğiz demiştik. Bugün geldiğimiz noktada Ankara‘nın her yanına yeni yeşil alanlar kazandırıyoruz. Sizlere söz veriyorum. Bu dönemimiz bittiğinde bizden önceki 25 yılda yapılandan daha fazla yeşil alanı, 5 yılda Ankaralıların kullanımına kazandırmış olacağız. Çünkü bizim yönetim anlayışımızda doğa var. Bizim yönetim anlayışımızda insan var. Artık öğrencinin, işçinin, emeklinin, esnafın, garip gurebanın derdiyle dertlenen bir yönetim var.

“SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ ROZETSİZ BAŞKANLIK YAPIYORUZ”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Mansur Yavaş: Nasip Olursa Herkesin Belediye Başkanı Olmaya Devam Etmek İstiyorum.

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz