Sokak Köpeklerinin Saldırdığı Çocuk Ölümden Döndü

Sokak köpeklerinin saldırdığı çocuk ölümden döndü
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vaka, Yenimahalle ilçesi Turgut Özal Semti’nde alana geldi.

Edinilen bilgiye göre 
13 yaşındaki Mustafa Şamil Tekcan evine döndüğü sırada 10 aylak köpeğin hücumuna uğradı. Köpeklerin hücumunda kendisini gözetmeye çalışan çocuk zaferli olmazken, bedeninin muhtelif yerlerinden 8 kere derin bir biçimde ısırıldı. 

Köpeklerin atağından etraftakilerin desteğiyle kurtulan uğursuz çocuk sağlık kurumuna kaldırıldı. Tekcan, sağlık kurumunda uygulanan rehabilitasyonun ardından tabucu oldu. 
 Anne Namenur Tekcan ile baba Hasan Tekcan, hücumun çocuğun psikolojisini bozduğunu söyledi.

Mahallelerinde son yarıyılda köpek hücumlarının çoğaldığını belirten yurttaşlar ise meseleye bir evvel çözüm bulunmasını istedi.

Yaşadığı fobi dolu anları anlatan 8. sınıf talebesi Mustafa Şamil Tekcan, “Halı sahadan dönüyordum. Yolda bir kadın köpekleri besliyordu. Oradaki köpekler evvel havladılar, sonra da üzerime koştular. Ardından da korkup kaçmaya başladım. Yere düştükten sonra beni ısırmaya başladılar. Bacağımdan ve kalçamdan ısırdılar. İlk başlarda fobiden dolayı acı sezmedim. Annemi aradım. Ailem beni sağlık kurumuna götürdü. Orada rehabilitasyon ettiler, aşı yaptılar. Hamle anında fobiden bağırdım. Orada bir kadınla adam vardı. İlk takviyeyi onlar yaptı. Yaralarım iyileşmeye başladı, yürüyebiliyorum. Köpeklerin buradan götürülmesini, rahatça dışarıya çıkıp gezmek istiyorum” dedi.

Fobiden ne yapacaklarını afalladıklarını söyleyen anne Namenur Tekcan, “Oğlum akşam saatlerinde dışarıya çıktı. Bir vakit sonra çığlık sesleri duyduk. O kadar etkilendim ki, bir an kalbim sıkıştı. Sonra bir çığlık sesi daha duydum. Ardından oğlum beni aradı, ‘Yetişin köpekler bana saldırdı’ dedi. Koşarak çocuğumun yanına gittim. Çocuğum fobiden titriyordu. Sağlık Kurumuna gittiğimizde konuşamayacak haldeydik. Çok büyük bir fobi yaşadım. Çocuğumun her yerinde ciddi yaralar olmuş. Benim çocuğum neden bu acıyı yaşadı. Yaşamış olduğu psikolojik vaziyet nasıl karşılama edilecek? Ben hayvanların bir araya gelmesini istiyorum. Hürce dışarıda gezmek istiyoruz. Fobiden hiçbir yere gidemiyoruz. Neden böyle bir şey yaşıyoruz? Burası bir mahalle, köpek sığınağı değil. Lütfen bize dayanakçı olsunlar. Bu mağduriyetten sıkıldık. Yaz günü konutumuza kapanmak zorunda mıyız. Havalar kararınca köpekler üzerimize saldırıyor. Köpekleri besleyen bir kadın oğluma, ‘Koşmasaydın köpekler sana saldırmazdı’ demiş. Bu nasıl bir kelimedir, 13 yaşındaki çocuğa bunu nasıl söyleyebilir. Yetkililerden takviye istiyoruz” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sokak Köpeklerinin Saldırdığı Çocuk Ölümden Döndü

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz