Bu evler 5 yıl içinde değerlenecek! Yatırım uzmanı Mert Başaran buralardan ev alın diyerek o 6 ili işaret etti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için önemli ipuçları veren yatırım uzmanı Mert Başaran, Türkiye’deki ekonomik koşulların getirdiği zorluklara rağmen, doğru strateji ile kazançlı çıkmanın yollarını paylaştı.

Başaran, gayrimenkul yatırımında en çok kazanç sağlayacak illeri belirlemek için büyük iş insanlarını takip etmek gerektiğini belirterek “Büyük iş insanlarından görüyorum. Gebze, Etiler, Bebek, Nişantaşı gibi merkezi bölgelerden ziyade Konya, Kayseri, Bilecik, Sakarya, Kütahya ve Manisa gibi bölgelerden fabrika ve konut arazileri alıyorlar” dedi.

Bu bölgelerden büyük tarla parçaları alınmasını öneren Başaran, şu ifadelere yer verdi: “Büyük iş insanlarından görüyorum. Gebze, Etiler, Bebek, Nişantaşı gibi merkezi bölgelerden ziyade Konya, Kayseri, Bilecik, Sakarya, Kütahya ve Manisa gibi bölgelerden fabrika ve konut arazileri alıyorlar. Çünkü geleceğin bu bölgelere doğru kaydığını görüyorlar”

Başaran, uzun vadeli yatırım şeklinde düşünülmesi gerektiğini belirterek “Sanayi ve konut imarlarına yakın, büyük projelerin başlayacağı noktalarda büyük arazi alırsanız, gelecekte bu bölgelerin büyük değer kazanacağını göreceksiniz. 20 yıl sonra ‘Benim olduğum yere Türkiye’nin en büyük fabrikaları geldi, aldığım arazi depo, fabrika, dükkan, daire oldu’ diyeceksiniz” dedi.

Mert Başaran yatırım için alınan evlerin yaşlı evlerden olmasını söyleyerek “30, 40, 50 yıllık binalardan ev alın. Paranız yetmiyorsa bile, birinci el ev almaya çalışın, özellikle büyük sitelerdeki evleri tercih edin. Bu evlerin fiyatları düşük. Ancak bu evler önümüzdeki 5 yıl içinde ciddi şekilde dönüşecek. Şu anda her yer dönüşüm sürecinde” şeklinde konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bu evler 5 yıl içinde değerlenecek! Yatırım uzmanı Mert Başaran buralardan ev alın diyerek o 6 ili işaret etti

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz