Getir artık Avrupa ve ABD pazarında yer almayacak! Tamamen Türkiye’ye odaklanacak: Getir, Avrupa ve ABD’den çıkıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Getir’in kurucusu ve CEO’su, Türkiye’nin yanı sıra Avrupa ve ABD’de de faaliyet gösteren şirketlerinin büyüme stratejisine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bu değerlendirmeler doğrultusunda, Getir’in İngiltere, Almanya, Hollanda ve ABD pazarlarından çekilme kararı alındı. Ancak, ABD’deki iştiraki FreshDirect’in faaliyetlerine devam edeceği belirtildi.

Bu kararın temelinde, şirketin uluslararası operasyonlarının toplam gelirler içindeki payının sadece yüzde 7 olduğu gerçeği yatıyor. Bu nedenle, Getir’in stratejik odaklanması, Türkiye’nin yanı sıra operasyonlarının karlılık ve sürdürülebilir büyüme potansiyeli açısından daha önemli olduğu pazarlara yönelik olacak.

Geçtiğimiz Temmuz ayında İtalya, İspanya ve Portekiz’den çekilme kararı alan Getir, bu adımı finansal kaynaklarını optimize etmek ve operasyonel verimliliği artırmak amacıyla atmıştı. Şirket, bu kararla, mevcut pazarlarda daha yüksek fırsatlar bulunduğunu ve stratejik odaklanmanın önemini vurgulamıştı.

Getir’in uluslararası pazarlardan çekilme kararı, şirketin büyüme stratejisindeki evrilmenin bir parçası olarak değerlendiriliyor. Bu kararın, şirketin Türkiye’deki operasyonlarına odaklanarak daha sürdürülebilir bir büyüme sağlamayı hedeflediği belirtiliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Getir artık Avrupa ve ABD pazarında yer almayacak! Tamamen Türkiye’ye odaklanacak: Getir, Avrupa ve ABD’den çıkıyor

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz