Metrobüse binerken çekilen ücrete dikkat edin! 3 katı fiyat alınıyor kimse fark etmiyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özellikle metrobüs binişlerinde temassız kredi kartıyla ödeme yapıldığında alınan ücretler dikkat çekti.

Son dönemde İstanbul Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla kredi kartıyla ödeme sistemini başlatmıştı. Fakat geçen süre zarfından sonra özellikle metrobüs gibi yoğun kullanılan araçlarda kredi kartıyla yapılan ödemelerin ücretleri oldukça yükseldi..

KREDİ KARTINDAN 3 KAT DAHA FAZLA ÜCRET ÇEKİLDİ!

Metrobüs ücreti normal zamanda 22.25 TL iken, kredi kartı veya banka kartıyla yapılan ödemelerde tam 3 katı yani 60 TL olarak alınmaya başlandı. Ortaya çıkan ve olumsuz olarak nitelendirilecek bu durum toplu taşımayı kullananları oldukça rahatsız etti.

Kredi kartıyla ödeme yapmak isteyenler, diğer toplu taşıma araçlarında da benzer şekilde etkilendi. Otobüs, vapur, metro ve tramvay gibi araçlarda 15 TLolan tek biniş ücreti, kredi kartıyla ödeme yapanlar için 30 TL’ye yükseldi.

İETT’nin resmi sitesnde ise metrobüs yolculuklarının ücreti bir durak gidiş için 10.74 TL, en uzun yolculuk için ise 22.26 TL olarak belirtildi.

Aniden ortaya çıkan ücret artışları sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nn adıyla açılan etiketler altında, bu yüksek ücretlendirme yöntemi sert bir şekilde eleştiriliyor.

CEVİZLİBAĞ-ÇAĞLAYAN ARASI 60 TL

Kullanıcılar, özellikle uzun mesafe metrobüss yolculuklarında ödenen ücretlerin adaletsiz olduğunu ve vatandaşları zor durumda bıraktığını dile getirdi. Cevizlibağ’dan Çağlayan’a yapılan bir metrobüs yolculuğunun 60 TL gibi yüksek bir ücretle karşılanması, birçok kişi tarafından fazlasıyla eleştririlen bir konu haline geldi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Metrobüse binerken çekilen ücrete dikkat edin! 3 katı fiyat alınıyor kimse fark etmiyor

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz