O araçlarda zam paniği başladı! 500 bin TL zam yolda, herkes elini çabuk tutmak istiyor ama…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin’den ithal edilen otomobillere dev zam yola çıktı. O tarihten itibaren otomobil fiyatlarına 300 bin TL ile 700 bin Tl arasında bir zam beklentisi oluştu. Ticaret Bakanlığı kararına göre, ithal edilen Çinli otomobillerine yüzde 40 ek vergi getirileceği duyuruldu. Türkiye pazar payının yüzde 10’una sahip olan Çinli otomobil markalarındaki vergi yüzde 50’ye yükselecek.

Ticaret Bakanlığı kararına göre, Çinli otomobillere gelecek ek vergi 8 Temmuz’dan itibaren geçerli olacak. Yaklaşık bir aylık süre içerisinde tüketiciler ve ihtiyaç sahipleri otomobillerini alacak. Ek verginin yanı sıra KDV ve ÖTV’nin de eklenmesiyle fiyatlarda daha da farklı bir değişiklik görülebilir. Çinli otomobillerde ortalama zam 500 bin TL tutarında olacak.

Yatırımcılar bu zamları fırsata çevirerek soluğu bayilerde aldı. Araç satın almak isteyen yatırımcılar, zam sonrasında araçları yeniden elden çıkartarak kar etmeyi hedefliyor. Araç teslimat süresi ise 1 ay kadar sürdüğü açıklandı.

10-ju7o.webp

Zam öncesi kapora yatıranlara kötü haber geldi. Sırasını bekleyelenler, 1 ay sonraki zamdan etkilenebileceği gündemde yer aldı. Müşterileri bu durumun yaşanması halinde sırasından vazgeçeceği düşünülüyor. Konunun ardından bayiler ve müşteriler arasında sorunlar başgösterdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
O araçlarda zam paniği başladı! 500 bin TL zam yolda, herkes elini çabuk tutmak istiyor ama…

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz