Toplu taşıma ve taksi kullananlar dikkat! O şehirdeki tarifelere yüzde 150 zam duyuruldu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akaryakıt fiyatlarında yaşanan bu artışlar sadece otomobil sahiplerini değiil toplu taşıma, taksi ve şehirler arası yolculuk yapan herkesi etkilemiş durumda. Vatandaşların yeni dönemde ulaşım gidelerinde büyük artışlar yaşarken bu durum ev ekonomisine de büyük zarar vermiş oldu. Muğla Belediyesi tarafından yapılan yeni açıklamayla birlikte toplu taşıma ve taksi ücretlerinde zam yapıldığı duyuruldu.

Yeni Tarife Belli Oldu

9 Ağustos tarihinde yapılan toplantıda, toplu taşıma hizmetleri ve taksimetre ücretlerine %51 oranında zam yapıldığı açıklandı. Yeni toplu taşıma ücretleri, 15 Ağustos tarihinden itibaren uygulamaya başlandı.

Muğla’daki toplu taşıma ücretlerinde yapılan değişikliklere göre:

Şehir içi en kısa mesafe olan A grubu ücret tarifesinde, elektronik kart indirimli (öğrenci) ücreti 7,60 TL’den 9,90 TL’ye çıkarıldı. Elektronik kart sahibi diğer bireylerin ücret tarifesi ise 12,20 TL’den 18,40 TL’ye yükseltildi. Öğrenci ücret tarifesi ise 4,95 TL’den 6,90 TL’ye çıkarıldı. Buna ek olarak taksiler için de bazı ücretlerde değişikliğe gidildiği duyuruldu.

100 TL’ye Yükseldi

Bununla birliklte taksi tarifelerinde de değişikliğe gidildiğini duyuran belediye yeni dönemde, Muğla’da indi-bindi tarifeli taksi ücreti de %150 oranında artışla 100 TL olarak belirlendi. Uygulamaya başlayan bu yeni tarifeler öğrencileri de büyük ölçüde etkileyecek. Vatandaşlar artık bu tarife üzerinden toplu taşıma ve taksiden yararlanabilecek.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Toplu taşıma ve taksi kullananlar dikkat! O şehirdeki tarifelere yüzde 150 zam duyuruldu

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz