Ziraat Bankası, İş Bankası, Yapı Kredi ve Denizbank açıkladı! Emekliye 22.500 TL ödeme

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Emekli aylıklarının bağlanmasını bekleyen kişilere sağlanan avans imkanlarının da benzerinin emekliler için de hayata geçirilmesi bekleniyor. Talepler hayata geçse de emekliler 3 maaş tutarında da avans kullanabilecek. Geri ödemeyi de taksitler halinde faizsiz olarak yapacak.

Emekli aylıklarının bağlanmasını bekleyenlere de yönelik avans uygulamasında, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), net asgari ücretin 3 katına kadar ödeme yapıyor. Avansın bağlanacak gelir ve aylıkların birikmiş tutarından fazla olan bölümü, daha sonra gelir ve aylıklardan 1/4 (yüzde 25) oranında kesilerek mahsup ediliyor. Emeklilik başvurusu yapan kişiye avans ödemesi yapılması için aylığın 90 gün içinde bağlanamamış olması ve yazılı başvuru yapılması gerekiyor.

MAAŞ BANKANIZI SEÇTİYSENİZ..Emekli aylığınızı almak istediğiniz bankayı seçtiyseniz bu uygulamalardan da faydalanabileceksiniz. Şimdi bu uygulamanın mevcut emekliler için de hayata geçirilmesi gündemde. Bu konuda gözler Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan’da.Emekliler, bu imkanı dört gözle bekliyor. Sistem hayata geçerse; emekliler nakit sıkıntısı yaşadıklarında SGK’ya yazılı başvuru yaparak maaşının 3 katına kadar avans isteyebilecek. Bu para daha sonra emeklinin maaşından 12, 24 ya da 36 taksitle kesilecek.Örneğin; maaşı 2 bin lira olan bir emekli, 6 bin lira alabilecek. Geri ödemeyi de ayda 166,66 lira olarak yapacak. Avanstan faiz alınmayacak. Halen bankadan nakit ihtiyacı için kredi kullanan emekli, hem faiz hem de masraf yüküyle karşılaşıyor..

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ziraat Bankası, İş Bankası, Yapı Kredi ve Denizbank açıkladı! Emekliye 22.500 TL ödeme

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz