Erdoğan, düzenlemeyi AKP’nin yaptığını “unuttu”… “Emeklilerimize hiçbir şeyin gelmemesi olacak bir şey değil”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erdoğan, Macaristan yetkililerine teşekkür ederek başladığı konuşmasında iki ülke ilişkilerinin bu yıl zirve yapacağını kaydetti. Macaristan’ın AB üyeliği konusunda Türkiye’ye destek vereceğini söyleyen Erdoğan, ziyaret kapsamında yaptığı görüşmeleri anlattı.

Erdoğan, AKP ve MHP milletvekillerinin yaptığı düzenlemeyle zam alamayan emeklilerle ilgili de konuştu ve “Memurlarımıza bu zamlar gelirken, emeklilerimize hiçbir şeyin gelmemesi olacak bir şey değil. Onları da inşallah memnun edecek adımları atacağız” ifadelerini kullandı.

Merak edilen konulardan birisi de Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin’in yapacağı görüşmeydi… Seçimlerden sonra iki liderin yüz yüze Türkiye’de görüşmeye yapacağı duyuruldu. Söz konusu görüşmenin takvimi de sürekli değişirken, görüşmenin adresi Rusya’ya kaydırıldı. Hükümet yetkililerin Putin ile Erdoğan’ın Ağustos ayında yüz yüze görüşeceklerini söylüyorlardı ancak Erdoğan uçakta yaptığı açıklamada, Eylül ayındaki programında işaret ederek “Bu yoğunluk içerisinde fırsat bulursak Sayın Putin ile yüz yüze bir araya gelip konuşacağız” dedi.

Uçaktaki gazetecilerin sorduğu sorular ve Erdoğan’ın yanıtları şöyle:

SORU: 2023’ün Şubat ayında yaşadığımız Kahramanmaraş depreminin ardından 6 ay geçti. Siz depremin hemen ardından başlattığınız yoğun çalışmaların bir parçasını seçim beyannamenize de koydunuz. AK Parti’nin seçim beyannamesinde Afetle Mücadele Acil Eylem Planı vardı. Bu aslında çok fazla ve çok detaylı bir çalışmanın bir parçasıydı. Bugün itibarıyla başta beklenen İstanbul depremi olmak üzere olası afetlere karşı ne derece hazırlıklıyız, durumumuz nedir?

-Asrın felaketinin yaralarını sarmak, 11 ilimizde hayatı normale dönüştürmek için başta Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanım olmak üzere AFAD, İçişleri Bakanımız hepsi yoğun bir şekilde çalışıyor. 6 Şubat depremlerinin hemen ardından 680 bin yeni konut için çalışmalarımızı başlattık. 11 ilimize biliyorsunuz biz koordinatör valiler atadık, onlarla birlikte bu süreci devam ettiriyoruz.

Türkiye’yi depreme dayanaklı hale getirmek için yürüttüğümüz çalışmalarımızda İstanbul’u, Marmara’yı ayrı bir başlık altında değerlendiriyoruz. İstanbul için 1,5 milyon konutun dönüşümünü şu anda öngörüyoruz ve bunun için boşa harcanacak bir vakit yok. Gerek deprem bölgesi gerekse diğer illerimizde olsun hiçbir çalışmayı ağırdan alacak durumumuz yok.

İstanbul’dan öte Marmara ile ilgili hazırlıklarımız başta ilgili bakanlar olmak üzere devam ediyor. Kocaeli, Yalova, Sakarya, Düzce, Bolu depremlerini yaşadık. Her an, her yerde, her zaman bu tür depremlere hazırlıklı olmamız gerekiyor. Orta Anadolu havzası sürekli beşik gibi sallanıyor. Daha yeni Adana’da yine 5,5 şiddetinde depremler yaşadık. Kahramanmaraş’ta yine aynen devam ediyor. Bunlara karşı hazırlıklı olmak durumundayız.

Asrın felaketinden etkilenen illerimizde konutlarımızı zemin artı 3, zemin artı 4 şeklinde inşa ediyoruz. Bunun yanında köy evlerini inşa ediyoruz. Vatandaşlarımıza evler konusunda daha ne gibi destekler verebiliriz bunu çalışıyoruz. Buralarda çelik konstrüksiyon ile bu binalarımızı yapıyoruz, hafif yapı elemanları kullanarak bunları devam ettiriyoruz ve inşallah 1 ile 1,5 yıl içinde konutları da sahiplerine teslim edeceğiz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Erdoğan, düzenlemeyi AKP’nin yaptığını “unuttu”… “Emeklilerimize hiçbir şeyin gelmemesi olacak bir şey değil”

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz