Muhafazakar yazardan muhafazakarlara sert eleştiriler: “Bir şey söyleyecekler ama kıvranıyorlar…”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Muhafazakarların, adalet başta olmak üzere birçok konuda sessiz kaldıklarını belirten Taşgetiren, “Hani bağlı oldukları değerler sebebiyle, ‘Adalet’ konusunda son derece duyarlı olması beklenen ‘muhafazakâr’ hukukçuların, yargıdaki siyasallaşmayı ve onun doğurduğu yaygın hukuk ihlallerini, bunun da iktidarın tavrından kaynaklandığını görmediği söylenebilir mi?” sorusunu gündeme getirdi.

Söz konusu isimlerin eğitimdeki başarısızlığı, aile ve genlik alanlarının derin problem alanı haline geldiğini de gördüklerini kaydeden Taşgetiren, ekonomideki tabloyu da eleştirdi:

“Ekonominin iyiye gitmediğini her durumda iktidarı destekleyen ekonomi yazarları hiç görmemiş olabilir mi? ‘Faiz sebep enflasyon sonuç’ tezini kendi içlerinde bir gün bile sorgulamamışlar mıdır? ‘Bu işte bir yanlışlık var, tepetaklak gidiyoruz’ gibi bir endişe hiç mi içlerini yoklamamıştır? ‘Enflasyon denen felaket, ahlakı da bitirir’ gibi bir endişe hiç mi geçmemiştir içlerinden?

‘Acaba hayat bir gün kral çıplak der’ gibi bir düşünce hiç mi uğramamıştır dünyalarına? ‘Memlekette bir zenginler var bir de fakirler, artık orta sınıf bitti’ gibi bir hüküm, sokaktaki insanın içini kavururken, iktidara yakın ekonomistler ve de ilahiyat camiasındaki hukukçular, ‘servetin sınırlı ellerde toplanıyor olması’nı fark etmemiş olabilirler mi? İçlerinde, ‘Faiz sebep enflasyon sonuç’ mottosunun cazibesi ile, hele ‘Nass var nass’ seslenişinin ardından ‘Acaba İslami bir ekonomi modeli mi uyguluyoruz’ heyecanları oluşanlar, ‘İslam ekonomisi tam da fakirlerden toplayıp zenginlere aktaran böyle bir ekonomik modeli mi öngörüyor?’ sorusunu hiç mi sormamışlardır?

Yolsuzluklar ‘Kul hakkı hassasiyeti’ni iman bellemiş olanların yüreğini tırmalamamış mıdır?”

FETÖ yargılamalarıyla ilgili muhafazakar hukukçuların bazı sorunları gördüğünü belirten Ahmet Taşgetiren şunları kaydetti:

“Birtakım ortamlarda karşılaşıyorum, meğer muhafazakâr hukukçularımız, mesela son FETÖ yargılamalarında çokça kullanılan ‘Nitelikli pişmanlık’ uygulamasının tam bir jurnal düzeni getirdiğini, bir kısmı örgüt yöneticisi de olanların kendilerini kurtarmak için pek çok kişiyi ihbar ettiğini, böylece ortaya milyona baliğ olan akla ziyan bir ‘Törer örgütü’ çıkarıldığını, bunun da sıradan insanların hayatını cehenneme çevirdiğini biliyor, görüyorlarmış…

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Muhafazakar yazardan muhafazakarlara sert eleştiriler: “Bir şey söyleyecekler ama kıvranıyorlar…”

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz