Oktay Vural: İYİ Parti bu milletin gözü, kulağı, vicdanı olacak – Ceren Bayar

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milliyetçi Hareket Partisi’den parçalaması pek çok şahıs için afallatıcı ve Milliyetçi Hareket Partisi seçmeni için üzücü olan Vural’ın istifasının ardından Milliyetçi Hareket Partisi içi muhalefetle beraber yeni bir yol çizeceği, kuruluş yarıyılında olan İYİ Parti’de yer alacağı çokça konuşuldu. Ama Vural, 5 seneden uzun bir vakit etkin siyasette yer almamayı seçim etti.

2023 tercihlerinden sonra etkin siyasete dönme kararı alan Vural’ın seçimi İYİ Parti’den yana oldu. Vural, tercihten sonra reelleşen İYİ Parti kurultayında genel başkanlıktan sonra partinin en ehemmiyetli koltuğu olan Politik İşler Başkanlığına getirildi.

Kritik bir tercih mağlubiyetinin üzerine, yerel tercihlerin arifesinde siyaset arenasına dönen Vural’ı siyasete dönmeye iten en ehemmiyetli nedenler siyasette metamorfoz gereksinimi ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yaptığı “yeni yarıyıl, yeni bir yol” vurgusu oldu. Vural, bu yeni yolda Akşener’le beraber yürümeye karar verdi.

Siyasete dönüş kararının yanı gizeme geride vazgeçtiğimiz tercihleri ve İYİ Parti’nin yeni yolunu konuştuğumuz Vural’ın suallerimize cevapları şöyle oldu:

Etkin siyasete çok uzun bir ara verdiniz. Neden bu kadar uzun bir ara verdiniz ve bugün sizi siyasete dönmeye iten ne oldu?

24 Haziran 2018’de milletvekilliğim sona erdi. 24 Haziran 2023’teki tercihin ardından siyasete döndüm. Etkin olarak siyaset yapmamakla beraber, görüşlerimi sosyal medyada, konferanslarda, televizyonlarda anlattım. Türkiye’nin sorunları mevzusunda siyasal duruşum hep oldu. Siyasetderi geçinen birisi olmadım, siyaset için geçindim.

Bu süreçte Türkiye’de bir yenilenme, bir metamorfoz olması gerektiğini hep düşündüm. Türkiye’deki bu başkalaşımı sağlaması gereken de siyaset dünyası. Sayın Akşener kongrede yeni bir yarıyıl, yeni bir yol vurgusu yaptı. Görüşmelerimizde bu sürece benim de katkı sağlayabileceğimi düşündük. Kendisi görüşlerimi, düşüncelerimi parti siyasetinde dile getirmemi, çabaya katkı sağlamamı istedi ve beni davet etti. Ayrıca İYİ Parti’nin siyasal duruşunun cemiyetle buluşmasını sağlama, daha geniş kitlelere eriştirme sürecinde benim de olmamı istedi. Ben de memnuniyetle kabul ettim.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Oktay Vural: İYİ Parti bu milletin gözü, kulağı, vicdanı olacak – Ceren Bayar

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz