Osman Kavala’nın yeniden yargılanması: Abdulkadir Selvi, dilekçenin arkasındaki AKP’liyi açıkladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Selvi’yi bu sözleri nedeniyle hedef alanlardan biri de MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman’dı. MHP’li Büyükataman, Selvi’yi ‘küresel şebekelerin sözcüsü’ ilan etmişti. Ağır sözlerle hedef alınan Selvi, bu konuda herhangi bir açıklama yapmadı ancak AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tavrı dikkat çekmişti. Erdoğan, Irak dönüşünde gazetecilerle verdiği fotoğrafta Selvi’yi ‘başucunda’ tutmuştu.

Selvi, bugünkü yazısında ise Erdoğan-Özgür Özel görüşmesi öncesinde önemli bir gelişmenin yaşandığını iler sürdü. Buna göre Osman Kavala’nın avukatı Hilal Zengin’in “kanun yararına bozma” talebiyle yaptığı başvuru üzerine İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Osman Kavala dosyasını Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü’ne gönderilmesi için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Bakanlık Muhabere Bürosu’na yolladı. Böylece, Osman Kavala’yla ilgili kanun yararına bozma talebi Adalet Bakanlığı tarafından incelenecek. Bakanlığın görevlendirdiği hâkimin dosya üzerindeki incelemesini tamamlamasından sonra çıkacak sonuca göre dosyanın kanun yararına bozma talebiyle Yargıtay’a gönderilmesi gündeme gelecek.

Selvi bu yazısında dikkat çeken bilgiler paylaştı. Osman Kavala dosyasını incelemeye 1 yıl önceden başlandığını belirten Selvi, bunu AKP’nin 26. Dönem milletvekillerinden Murteza Zengin’in yürttüğünü yazdı.

Yazının ilgili bölümünde şunlar kaydedildi:

“Bu arada Osman Kavala hakkındaki yeniden yargılama talebiyle ilgili çalışmalar, 1 yıl önce başladı. Avukat Hilal Zengin’in yürüttüğü çalışmaların arkasındaki asıl isim Avukat Murteza Zengin. Anayasa hukukçusu olan Murteza Zengin, AK Parti’den 26’ncı dönem İstanbul milletvekilliği yaptı. Doktorasını ‘cumhurbaşkanının vatana ihaneti’ üzerine yapan Av. Murteza Zengin, çeşitli üniversitelerde anayasa ve ceza hukuku konusunda dersler veriyor.

Kavala dosyasının kısa bir süre önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ile de paylaşıldığını öğrendim.

Görüşmede FETÖ’cülerin Gezi olaylarını kışkırttığı, mahkûmiyete esas alınan 11 sayfalık gizli Kavala raporunun bunlar tarafından oluşturulduğunun ayrıntılı olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aktarıldığı söyleniyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Osman Kavala’nın yeniden yargılanması: Abdulkadir Selvi, dilekçenin arkasındaki AKP’liyi açıkladı

You Can Subscribe To Our Newsletter Completely Free

Don't miss the opportunity to be informed about new news and start your free e-mail subscription now.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Biz